Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
04:56
20:27
wschód:
zachód:
18:41
02:43
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Lipiec 2015 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Bizony i żubry w „Sprawie dla reportera”
Bizony i żubry w „Sprawie dla reportera”
30 lipca br. w „Sprawie dla reportera” emitowanej w programie pierwszym Telewizji Polskiej o godz. 21.25 zostanie poruszony temat hodowli bizonów prowadzonej w świętokrzyskich Kurozwękach. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi powinna ona zostać zlikwidowana. Bizona uznano bowiem za gatunek obcy, który w razie uwolnienia do środowiska przyrodniczego może zagrozić gatunkom rodzimym. W tym przypadku chodzi o zachowanie czystości genetycznej żubra. W związku z zamieszaniem, które powstało wokół tej sprawy, publikujemy przesłany do redakcji komentarz prof. Wandy Olech-Piaseckiej z Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt Wydziału Nauk o Zwierzętach warszawskiej SGGW, przewodniczącej Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, odnoszący się do nieścisłości, które pojawiają się w programie Elżbiety Jaworowicz.
Racjonalna hodowla zwierzyny a potrzeby gospodarki człowieka – konferencja etyczna we Wrocławiu
Do 25 sierpnia br. można zgłaszać swój udział w XIII Konferencji: Etyczne i prawne aspekty ochrony dobrostanu zwierząt nt. Koegzystencja człowieka i zwierząt wolno żyjących we współczesnym świecie, która odbędzie się 2 października br. (koszt uczestnictwa 100 zł). Organizatorami są Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt oraz Katedra Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wraz z Sekcją Dobrostanu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.
Brać Łowiecka - Nowela Prawa łowieckiego skierowana do II czytania w Sejmie
Nowela Prawa łowieckiego skierowana do II czytania w Sejmie
W czwartek 23 lipca br. Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ) przepracowała sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej, która zajmowała się przygotowaniem projektu nowelizacji Prawa łowieckiego. Było to trzecie spotkanie, na którym dyskutowano nad zmianami tego aktu prawnego. Tym razem najcięższy bój stoczył się o stosowanie amunicji ołowianej. Powróciła także kwestia udziału dzieci w polowaniach.
Brać Łowiecka - Ustawa o szkodach łowieckich – prace ruszyły
Ustawa o szkodach łowieckich – prace ruszyły
Na wspólnym posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ) oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW) 22 lipca br. odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o szkodach łowieckich, ubezpieczeniach obowiązkowych od szkód łowieckich, Łowieckim Funduszu Odszkodowawczym oraz o zmianie niektórych ustaw. Mimo nieprzychylnej opinii resortu środowiska odnoszącej się do dokumentu prezentowanego przez posła Marka Gosa (PSL) powołano podkomisję nadzwyczajną, która ma pracować nad jego dalszym kształtem.
Brać Łowiecka - Nowela Prawa łowieckiego – poprawki konsekwentnie odrzucane
Nowela Prawa łowieckiego – poprawki konsekwentnie odrzucane
Pierwsze czytanie nowelizacji Prawa łowieckiego (po cofnięciu do ponownego rozpatrzenia sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej przyjętego wcześniej bez czytania i rozpatrywania poprawek) odbyło się na posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ) 21 lipca br. Wzięli w nim udział również przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego oraz organizacji pozarządowych skupionych w koalicji "Niech Żyją!". W związku z licznymi poprawkami, zgłoszonymi m.in. przez wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką (posłanka niezrzeszona), wiceprzewodniczącego Komisji OSZ Arkadiusza Litwińskiego (PO) oraz posłankę Grażynę Ciemniak (PO), posiedzenie zostało podzielone na dwie części i trwało łącznie prawie trzy godziny. Udało się przebrnąć przez 23 zmiany. Prace będą kontynuowane w czwartek 23 lipca br. o godz. 13.00.
Brać Łowiecka - Puchar Lata w Opolu
Puchar Lata w Opolu
Tegoroczny Puchar Lata w Sportingu, trzecia z cyklu imprez w ramach Pucharu Czterech Pór Roku 2015, odbędzie się w dniach 1–2 sierpnia na strzelnicy PZŁ w Opolu. Trening dla zainteresowanych zaplanowano na piątek 31 lipca o godz. 12.00. Zawody organizują Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego oraz firmy Nasta Poland i Fałkopol.
Brać Łowiecka - Ustawa o szkodach łowieckich – będzie pierwsze czytanie
Ustawa o szkodach łowieckich – będzie pierwsze czytanie
W czasie trwania 97. posiedzenia Sejmu (21–24 lipca br.) Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (dalej OSZ) po raz kolejny pochyli się nad nowelizacją ustawy Prawo łowieckie. Projekt zatwierdzony 24 czerwca br. został cofnięty w związku z niewłaściwym, bo łamiącym regulamin Sejmu i zapisy Konstytucji, przebiegiem jego procedowania. Ponowne rozpatrzenie sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej nastąpi 21 lipca br. (wtorek) o godz. 11.00.
Brać Łowiecka - Nowela Prawa łowieckiego – wracamy do punktu wyjścia
Nowela Prawa łowieckiego – wracamy do punktu wyjścia
Przygotowany przez podkomisję nadzwyczajną projekt nowelizacji Prawa łowieckiego, który był procedowany na posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa 24 czerwca br., przyjęto (na wniosek posła Jana Szyszki) w całości bez czytania i dyskutowania poprawek. Mimo że zostały one zgłoszone, a część posłów informowała o chęci przedstawienia kolejnych uwag do projektu. Wobec zignorowania tych głosów nowelę skierowano pod obrady Sejmu, ale do niego nie dotarła.
Brać Łowiecka - NIK o zapobieganiu ASF
NIK o zapobieganiu ASF
NIK opublikowała wyniki kontroli ws. zapobiegania afrykańskiemu pomorowi świń. Potwierdzono, że niektóre początkowo podjęte działania związane z monitoringiem ASF były nieadekwatne do skali zagrożenia. Zbyt duży obszar miał zostać objęty restrykcjami, zbyt rygorystyczne okazały się też zakazy dotyczące obrotu zwierzętami hodowlanymi. Krytyce poddano także wprowadzony 7 lipca 2014 r. zakaz polowań zbiorowych na dziki w obszarze objętym ograniczeniami, który ograniczył wachlarz metod umożliwiających skuteczną redukcję tego gatunku (zakaz ten zniesiono 15 grudnia 2014 r.). Generalnie jednak działania służb weterynaryjnych w zakresie monitoringu choroby oraz zapobiegania jej rozprzestrzenianiu się zostały ocenione pozytywnie.
Brać Łowiecka - Konkurs na asystenta na Wydziale Leśnym w Warszawie
Konkurs na asystenta na Wydziale Leśnym w Warszawie
Dziekan Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie ogłasza jednoetapowy konkurs na stanowisko asystenta naukowo-dydaktycznego w Samodzielnym Zakładzie Zoologii Leśnej i Łowiectwa dziedzina: nauki leśne, dyscyplina: leśnictwo, specjalność naukowa: zoologia leśna. Termin składania dokumentów upływa 15 lipca br.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.