Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
07:25
15:23
wschód:
zachód:
12:05
23:41
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Listopad 2014 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Składka tradycyjnie w górę
Składka tradycyjnie w górę
Uchwała nr 52/2014 NRŁ „w sprawie wysokości składki członkowskiej, rozdziału tej składki między budżet Zarządu Głównego i budżety zarządów okręgowych PZŁ oraz wysokości wpisowego i ubezpieczenia myśliwych na lata 2015–2019 r.”, choć datowana na 24 kwietnia br., do publicznej wiadomości została podana dużo później. Jak można się było spodziewać, za przywilej członkostwa w Związku zapłacimy więcej niż przed rokiem. Składka normalna wyniesie 355 zł (325 zł w 2014 r.), w tym 35 zł ubezpieczenia. Młodzież oraz seniorzy uszczuplą portfele o 195 zł (180 zł w ubiegłym roku).
Red.
"Brać Łowiecka" na tablet i telefon
Brać Łowiecka - Na temat łowiectwa obradowali w Sejmie
Na temat łowiectwa obradowali w Sejmie
26 listopada br. w Sejmie RP odbyła się konferencja pt. „Łowiectwo jako element ochrony przyrody”. Zorganizował ją Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa pod przewodnictwem posła Stanisława Wziątka. Jednym z poruszanych zagadnień miały być szkody łowieckie.
Brać Łowiecka - Rejestr najlepszych trofeów z Lasów Państwowych dostępny w sieci
Rejestr najlepszych trofeów z Lasów Państwowych dostępny w sieci
Z inicjatywy Zespołu ds. Łowiectwa Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych powstał internetowy katalog trofeów łowieckich pozyskanych w ośrodkach hodowli zwierzyny Lasów Państwowych. Będą w nim publikowane karty wyceny trofeów od bieżącego (2014/2015) sezonu łowieckiego. W rejestrze znajdą się dane dotyczące najlepszych trofeów głównych gatunków łownych, w tym wieńców byków jeleni, parostków rogaczy, dziczych oręży, a także – w miarę pozyskania – jeleni sika, muflonów, danieli i łosi (o ile zostanie przywrócona możliwość polowania na ten gatunek).
Brać Łowiecka - Skarb Państwa dotuje rolników poszkodowanych w wyniku ASF
Skarb Państwa dotuje rolników poszkodowanych w wyniku ASF
Biuro prasowe MRiRW poinformowało, że do 28 listopada br. rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku szkód spowodowanych przez dziki w uprawach rolnych położonych w strefach z ograniczeniami i ochronnej, wyznaczonymi w związku z wystąpieniem w Polsce przypadków ASF, mogą się ubiegać o przyznanie wsparcia finansowego.
Brać Łowiecka - Sprawozdanie finansowe PZŁ
Sprawozdanie finansowe PZŁ
Internetowy Monitor Sądowy i Gospodarczy opublikował wymagane przez ustawę o rachunkowości sprawozdanie finansowe Polskiego Związku Łowieckiego za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r., obejmujące działalność Zarządu Głównego, zarządów okręgowych oraz ośrodków hodowli zwierzyny i Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu. Można je pobrać TUTAJ
Red.
 
Brać Łowiecka - Apel myśliwego o pomoc
Apel myśliwego o pomoc
Siedmioletni Piotr, syn Krzysztofa Wiśniewskiego, myśliwego, członka KŁ „Szarak” w Działdowie, cierpi na nowotwór złośliwy mózgu. Po sukcesie pierwszej operacji nastąpił nawrót choroby. Wyczerpały się jednak możliwości dalszego leczenia w Polsce – brakuje bowiem skutecznych leków.
Brać Łowiecka - Idą zmiany zasad planowania i okresów polowań
Idą zmiany zasad planowania i okresów polowań
Rozpoczął się zapowiedziany na spotkaniu poświęconym ograniczeniu populacji dzików w województwie podlaskim (6 listopada br., więcej pisaliśmy o nim TUTAJ – przyp. red.) proces legislacyjny nowelizacji rozporządzeń Ministra Środowiska w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne oraz w sprawie rocznych planów łowieckich i wieloletnich łowieckich planów hodowlanych.
 
Brać Łowiecka - Uroczysta msza św. Huberta z oprawą Akteonu
Uroczysta msza św. Huberta z oprawą Akteonu
ZSM Akteon studentów i absolwentów Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie zaprasza leśników, myśliwych i sympatyków łowiectwa na tradycyjną coroczną mszę św. Huberta uświetnioną grą rogów myśliwskich. Msza odbędzie się 15 listopada br. o godz. 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie-Jelonkach (ul. Słomiana 2/4).
Red.
Brać Łowiecka - Ministerstwo szuka kozła ofiarnego?
Ministerstwo szuka kozła ofiarnego?
Zniesienie okresu ochronnego dla loch, dopuszczenie wyłącznie cichych pędzeń na dziki, rozszerzenie dopłat do przechowywania tusz i złagodzenie rygorów w zakresie badań pod kątem ASF – to główne zmiany zapowiedziane przez Ministra Środowiska na spotkaniu poświęconym ograniczeniu populacji dzików na Podlasiu, które w czwartek 6 listopada odbyło się w Ministerstwie Środowiska. Wzięli w nim udział, poza przedstawicielami resortu, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski, reprezentanci Lasów Państwowych, ZG PZŁ oraz samorządowcy.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.