Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
04:34
20:31
wschód:
zachód:
09:42
00:35
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Maj 2015 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Kontrowersyjne zmiany Prawa łowieckiego
Kontrowersyjne zmiany Prawa łowieckiego
W projekcie nowelizacji Prawa łowieckiego, który został przygotowany w toku prac Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (…), znalazł się szereg rozwiązań niekorzystnych dla myśliwych. Szczególne kontrowersje wzbudza zawarty w nim zakaz pozyskiwania zwierzyny w obecności lub przy udziale dzieci poniżej 16. roku życia. Przeforsowano także zapisy zabraniające stosowania do polowań amunicji śrutowej ołowianej. Wątpliwości wiążą się ponadto z procedurą i konsekwencjami wyłączania nieruchomości z obwodu łowieckiego. Zgodnie z projektem za szkody wyrządzone na ich terenie przez zwierzynę odpowiedzialność ma bowiem ponosić Skarb Państwa.
Brać Łowiecka - Antyłowiecka manifa pod Sejmem
Antyłowiecka manifa pod Sejmem
Koalicja „Niech Żyją!”, dobrze znana myśliwym przede wszystkim z kampanii zmierzającej do usunięcia ptactwa z listy zwierząt łownych, organizuje w Warszawie manifestację pod znamiennym hasłem „Nie! Dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej”. Odbędzie się ona na placu przed Sejmem w terminie – jak podają aktywiści – symbolicznym, bo 26 maja, czyli w Dzień Matki. Jednym z postulatów, które mają być podnoszone w czasie manify, jest wszak zakaz udziału dzieci w polowaniach. Pikieta ma być wyrazem sprzeciwu wobec „skandalicznego sposobu nowelizowania Prawa łowieckiego” i stanowić przyczynek do „położenia kresu samowoli myśliwych w polskim parlamencie”.
Brać Łowiecka - O zakazie stosowania ołowiu…
O zakazie stosowania ołowiu…
Ograniczenia lub nawet całkowity zakaz stosowania amunicji ołowianej przez myśliwych jest jednym z głównych postulatów wysuwanych przez krajowe organizacje przyrodnicze. Naciski na zmianę obecnego stanu wzmogły się w związku z trwającymi pracami nad nowelizacją Prawa łowieckiego. Proponowany przez Ministerstwo Środowiska zapis zakazujący stosowania śrutu ołowianego do polowania pojawił się nawet w ostatniej wersji projektu przygotowanego przez Podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2970) i rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo łowieckie (druk nr 3192).
Brać Łowiecka - Kukiz myśliwym
Kukiz myśliwym
Pierwsza tura wyborów prezydenckich już za nami. W związku z zaskakująco dużym poparciem dla Pawła Kukiza warto poinformować, że słynny muzyk jest również myśliwym. I w odróżnieniu od urzędującej głowy państwa ani tego nie ukrywa, ani nie wypiera się łowieckiego epizodu w życiorysie, choć przyznaje, że do zwierząt od dawna nie strzela. „Więcej zbieram wnyków w lesie, niż strzeliłem w życiu kaczek” – stwierdza w wywiadzie dla RMF FM, udzielonym w audycji „Kontrwywiad” 6 maja br. Nie szczędzi także słów krytyki dla obecnego prezydenta. „Na pewno nie powieszę broni na kołku” – mówi.
Brać Łowiecka - Wystawa łowiecka w Jedwabnie
Wystawa łowiecka w Jedwabnie
Wystawa łowiecka organizowana przez Nadleśnictwo Jedwabno oraz olsztyńskie ZO PZŁ i RDLP wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń regionu. W tym roku odbędzie się 16 maja (od godz. 10.00). Poza prezentacją trofeów leśnicy podsumują program czynnej ochrony cietrzewia realizowany na terenie tutejszego nadleśnictwa. Jedną z atrakcji będzie także pokaz gotowania w wykonaniu Wojtka Charewicza – publicysty kulinarnego .
Brać Łowiecka - Świętokrzyska RDOŚ zezwala na eliminację bobrów
Świętokrzyska RDOŚ zezwala na eliminację bobrów
Wygląda na to, że radykalne ochroniarskie podejście do największego krajowego gryzonia pomału ulega zmianie. 23 kwietnia 2015 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach podpisał bowiem zarządzenie zezwalające na wykonywanie czynności zabronionych ustawą o ochronie przyrody w stosunku do bobrów bytujących na terenie stawów hodowlanych uznanych za rybackie obręby hodowlane w województwie świętokrzyskim.
Wielkopolski festiwal łowiecki
XXI Wielkopolski Festiwal Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej odbędzie się 16 maja br. na zamku w Goraju. Wydarzenie wpisuje się w obchody 70–lecia Zespołu Szkół Leśnych w Goraju (możliwe będzie także zwiedzanie wystawy okolicznościowej pt. „70 lat szkoły leśnej w Goraju w służbie edukacji ekologicznej”). Wśród festiwalowych imprez przewidziano m.in.: XIII Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni, XXI Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, V Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni oraz – po raz pierwszy – Pilski Turniej Łuczniczy.
Jubileuszowe mistrzostwa w Compak Sportingu
Jubileuszowe X Otwarte Mistrzostwa Polski w Compak Sportingu – jednej z najpopularniejszych dyscyplin w strzelectwie parkurowym – odbędą się w dniach 9–10 maja br. na strzelnicy w Bydgoszczy. Historyczne pierwsze zawody zorganizowane w 2006 r. na strzelnicy w Osiu otworzyły nową drogę rozwoju parkuru w Polsce.
Brać Łowiecka - Róg Wojskiego zagra na „Cietrzewisku”
Róg Wojskiego zagra na „Cietrzewisku”
Tegoroczne Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” (jubileuszowa XX edycja) oraz Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej odbędą się wcześniej niż zazwyczaj, bo już w dniach 21–24 maja. Tym razem sygnaliści zjadą się do Koszęcina. Przesłuchania konkursowe solistów zostaną przeprowadzone w pobliskim Zespole Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. Grupy zaprezentują się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie. Mistrzostwa będą towarzyszyć dorocznemu piknikowi leśno-łowieckiemu „Cietrzewisko”.
Brać Łowiecka - Europa sięga po łuk – konwencja Europejskiej Federacji Myślistwa Łuczniczego w Estonii
Europa sięga po łuk – konwencja Europejskiej Federacji Myślistwa Łuczniczego w Estonii
10–12 kwietnia br. w Tallinie odbyła się coroczna konwencja Europejskiej Federacji Myślistwa Łuczniczego (EBF). Na spotkanie przybyli reprezentanci 15 organizacji krajowych z: Węgier, Wielkiej Brytanii, Rosji, Litwy, Belgii, Norwegii, Islandii, Grenlandii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Słowacji i Francji. Polski Związek Myśliwych Łuczników reprezentowali Artur Karetko, Jan Maria Witkiewicz oraz niżej podpisany.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.