Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
05:41
19:34
wschód:
zachód:
23:33
14:13
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Sierpień 2016 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Rykowisko Karpackie w Zagórzu
Rykowisko Karpackie w Zagórzu
Tradycyjne Rykowisko Galicyjskie w tym roku zmienia swoją nazwę na Rykowisko Karpackie. Ta zdecydowanie bardziej oddaje nastrój wydarzenia, które gromadzi wybitnych znawców jelenia górskiego. Główne obchody zaplanowano w Zagórzu 28 sierpnia. Dwa dni wcześniej, 26 sierpnia, w sali kameralnej MGOKiS w Zagórzu zostanie otwarta okolicznościowa wystawa łowiecka. Będzie jej towarzyszyć prelekcja Edwarda Marszałka, rzecznika prasowego RDLP w Krośnie, zatytułowana „Ludzie lasu w okresie II wojny światowej”.
Brać Łowiecka - Pięciu Wspaniałych tym razem w Krotoszynie!
Pięciu Wspaniałych tym razem w Krotoszynie!
W tym roku to strzelnica KŁ „Knieja” w Krotoszynie stanie się areną zmagań w ramach zawodów strzeleckich Pięciu Wspaniałych, organizowanych już po raz siódmy przez team w składzie: Tomasz Gliszczyński, Anna Sobieraj i Tomasz Pilch. Zawody odbędą się 27 sierpnia. Wśród dodatkowych atrakcji przewidziano referat poświęcony św. Hubertowi, który wygłosi superior Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu ks. Marek Dudek, oraz konkurs wiedzy o środowisku.
Brać Łowiecka - Wyrykowski Jarmark Leśny
Wyrykowski Jarmark Leśny
Już w niedzielę 21 sierpnia odbędzie się tradycyjny Wyrykowski Jarmark Leśny. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się występy kabaretowe, pokazy ptaków drapieżnych oraz bieg leśny. Goście będą mieli okazję także do degustacji pieczonego dzika.

Początek imprezy, objętej patronatem prasowym , zaplanowano o godz. 14.00 na placu obok urzędu gminy w Wyrykach-Połodzie. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.
Brać Łowiecka - Bytnica zaprasza na IX Festiwal Kultury Łowieckiej
Bytnica zaprasza na IX Festiwal Kultury Łowieckiej
Kultura łowiecka w międzynarodowej odsłonie 20 sierpnia zagości w Bytnicy już po raz dziewiąty. Tradycyjny letni festiwal organizują: miejscowa gmina, sołectwo oraz skupieni wokół nich sympatycy łowiectwa. Na odwiedzających w tym dniu uroczy zakątek lubuskich lasów (lesistość gminy należy do najwyższych w Polsce i wynosi ok. 80%) będą czekać koncerty muzyki myśliwskiej zespołów z Polski i Niemiec, prezentacje sztuki i rękodzieła czy pokazy sokolnicze i psów myśliwskich, a także wystawa historycznej literatury łowieckiej.
Brać Łowiecka - Zmiany w regionalizacji dotyczącej ASF-u – powiększona strefa ochronna
Zmiany w regionalizacji dotyczącej ASF-u – powiększona strefa ochronna
W konsekwencji pojawu pod koniec czerwca br. ogniska ASF-u u świń w gospodarstwie położonym w gminie Hajnówka 27 lipca br. Komisja Europejska rozszerzyła zasięg strefy występowania choroby oraz zagrożenia jej pojawem, w której są podejmowane szczególne środki ostrożności. Do obszaru ochronnego (tzw. strefy żółtej) przyłączono gminy: Nurzec-Stacja, Mielnik, Siemiatycze (wraz z gminą miejską), Drohiczyn oraz Perlejewo. Został on więc rozszerzony na południe. Obszar objęty ograniczeniami (tzw. strefa czerwona) powiększono o części gmin: Bielsk Podlaski i Orla, a także całą gminę Dubicze Cerkiewne. Do strefy zagrożenia (na mapach zaznaczana na niebiesko) włączono zaś gminy: Czyże, Białowieża, Hajnówka oraz Narew i Narewka.
Brać Łowiecka - Mazurski konkurs sygnalistów w Spychowie
Mazurski konkurs sygnalistów w Spychowie
12–13 sierpnia rogi myśliwskie zabrzmią w Spychowie na Mazurach. Sygnaliści będą rywalizować w ramach XII edycji Mazurskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego, organizowanego w sprawdzonej dwudniowej formule w randze eliminacji wojewódzkich do przyszłorocznych mistrzostw Polski. Pierwszego dnia odbędą się przesłuchania solistów, drugiego zaś – zespołów. Zmagania zwieńczy koncert finałowy na deskach miejscowego amfiteatru. To obowiązkowy punkt programu w trakcie wakacyjnego wypadu w tę okolicę Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
O inwentaryzacji zwierzyny i WŁPH na seminarium w Solcu Kujawskim
30 czerwca br. w Solcu Kujawskim odbyło się zorganizowane przez Lasy Państwowe seminarium pt. „Okresowa ocena stanu zasobów leśnych (zwierzyny) w łowieckich rejonach hodowlanych”. Miało ono charakter wewnętrzny i, niestety, przebiegało bez udziału mediów. Uczestniczyli w nim za to reprezentanci organów decyzyjnych – dyrekcji generalnej oraz regionalnych dyrekcji LP, ZG i ZO PZŁ oraz Ministerstwa Środowiska. Podczas spotkania wypracowano wnioski właściwie zbieżne z tymi, które stanowiły pokłosie pierwszej sesji w ramach Wszechnicy Łowieckiej, również poświęconej zagadnieniu inwentaryzacji zwierzyny.
Brać Łowiecka - ASF zajmuje kolejne obszary
ASF zajmuje kolejne obszary
Jak poinformował Główny Inspektorat Weterynarii, 1 sierpnia br. potwierdzono kolejne, piąte już ognisko ASF u świń domowych w naszym kraju. Choroba wystąpiła w gospodarstwie położonym w miejscowości Rębiszewo-Studzianki (gm. Wysokie Mazowieckie, pow. wysokomazowiecki, woj. podlaskie). Ten region znajduje się blisko zachodniej granicy obszaru ochronnego (tzw. strefy żółtej), w którym obowiązują zwiększone środki sanitarno-weterynaryjne w zakresie przemieszczeń świń.
Brać Łowiecka - Praktyczny przewodnik po nożach myśliwskich
Praktyczny przewodnik po nożach myśliwskich
Wydana przez Bellonę książka „Noże myśliwskie Polski i Europy” to pierwsza i jak dotąd jedyna tego typu publikacja na polskim rynku. Ze względu na swój charakter powinna zainteresować nie tylko użytkowników noży, lecz także szeroką rzeszę kolekcjonerów i pasjonatów. Autor, Jerzy Utkin, podaje w niej najważniejsze informacje dotyczące parametrów technicznych noży myśliwskich, m.in. na temat rodzajów stali, z której są wytwarzane, i jej obróbki, elementów konstrukcyjnych, podstawowych profili głowni, rodzajów szlifów i krawędzi tnących oraz materiałów służących do oprawy rękojeści.
Brać Łowiecka - Współczesne wyzwania prawa łowieckiego – konferencja na KUL-u
Współczesne wyzwania prawa łowieckiego – konferencja na KUL-u
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza do udziału w konferencji zatytułowanej „Współczesne wyzwania prawa łowieckiego w obliczu zachowania bioróżnorodności w Unii Europejskiej”. Odbędzie się ona 23–25 października w Suścu.
 
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.