Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
05:01
20:03
wschód:
zachód:
21:28
05:58
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Maj 2015 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Głosowanie na walnym i wybór delegatów – krótki poradnik
Głosowanie na walnym i wybór delegatów – krótki poradnik
Wybory władz PZŁ zbliżają się wielkimi krokami (dla porządku przypomnijmy, że XXIII Krajowy Zjazd Delegatów zaplanowano na 12 września br. w Warszawie). W całej Polsce odbywają się walne zgromadzenia, na których jednym z ważniejszych punktów obrad jest wybór delegatów na zjazdy okręgowe. Dla tych, którzy mają to jeszcze przed sobą, przygotowaliśmy dwa krótkie artykuły poradnikowe opracowane przez mec. Miłosza Kościelniaka-Marszała.
Jubileuszowe mistrzostwa w Compak Sportingu
Jubileuszowe X Otwarte Mistrzostwa Polski w Compak Sportingu – jednej z najpopularniejszych dyscyplin w strzelectwie parkurowym – odbędą się w dniach 9–10 maja br. na strzelnicy w Bydgoszczy. Historyczne pierwsze zawody zorganizowane w 2006 r. na strzelnicy w Osiu otworzyły nową drogę rozwoju parkuru w Polsce.
Brać Łowiecka - Róg Wojskiego zagra na „Cietrzewisku”
Róg Wojskiego zagra na „Cietrzewisku”
Tegoroczne Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” (jubileuszowa XX edycja) oraz Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej odbędą się wcześniej niż zazwyczaj, bo już w dniach 21–24 maja. Tym razem sygnaliści zjadą się do Koszęcina. Przesłuchania konkursowe solistów zostaną przeprowadzone w pobliskim Zespole Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. Grupy zaprezentują się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie. Mistrzostwa będą towarzyszyć dorocznemu piknikowi leśno-łowieckiemu „Cietrzewisko”.
Brać Łowiecka - Europa sięga po łuk – konwencja Europejskiej Federacji Myślistwa Łuczniczego w Estonii
Europa sięga po łuk – konwencja Europejskiej Federacji Myślistwa Łuczniczego w Estonii
10–12 kwietnia br. w Tallinie odbyła się coroczna konwencja Europejskiej Federacji Myślistwa Łuczniczego (EBF). Na spotkanie przybyli reprezentanci 15 organizacji krajowych z: Węgier, Wielkiej Brytanii, Rosji, Litwy, Belgii, Norwegii, Islandii, Grenlandii, Austrii, Finlandii, Szwecji, Słowacji i Francji. Polski Związek Myśliwych Łuczników reprezentowali Artur Karetko, Jan Maria Witkiewicz oraz niżej podpisany.
Brać Łowiecka - Puchar Wiosny – wyniki online
Puchar Wiosny – wyniki online
Znamy już rezultaty tegorocznego Pucharu Wiosny w Sportingu – drugich zawodów z organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego cyklu Puchar Czterech Pór Roku – które 18–19 kwietnia br. odbywały się na strzelnicy w Bydgoszczy. Wystartowało w nich łącznie 77 strzelców. Na podium stanęli Grigori Karagadian (Rus) – 173 pkt, Laurent Bedet (Fra) – 172 pkt oraz Ryszard Kamiński – 164 pkt. Pełną listę wyników można znaleźć TUTAJ

Red.
Brać Łowiecka - Jaka przyszłość wilka w Polsce?
Jaka przyszłość wilka w Polsce?
9 kwietnia w Senacie odbyła się konferencja pt. „Przyszłość wilka w Polsce”, zorganizowana przez Komisję Środowiska i sejmową Komisję Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa we współpracy z gdańskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz Stowarzyszeniem na rzecz Wspierania Bioróżnorodności Matecznik.
Brać Łowiecka - VII Róg Zbramira w Niepołomicach - już w tą sobotę!
VII Róg Zbramira w Niepołomicach - już w tą sobotę!
Już w najbliższą sobotę 18 kwietnia dziedziniec niepołomickiego zamku królewskiego rozbrzmi dźwiękami muzyki myśliwskiej. O godz. 9.00 wspólnym sygnałem „Powitanie” zostanie bowiem otwarty VII Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira”. sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.
 
Brać Łowiecka - Zakończyły się targi ExpoHunting
Zakończyły się targi ExpoHunting
Szacuje się, że szóstą edycję targów łowieckich ExpoHunting w Sosnowcu, które zakończyły się w miniony weekend (9–12 kwietnia), odwiedziło prawie 9,5 tys. osób (w ubiegłym roku przewinęło się ich przeszło 8 tys.). W czasie ich trwania swoją ofertę przedstawiło niemal 200 wystawców z 9 krajów, reprezentujących ponad 400 światowych marek.
Brać Łowiecka - I Warsztaty dla Tropowców i Dzikarzy Regionu Polski Zachodniej – zgłoszenia tylko do 15 kwietnia!
I Warsztaty dla Tropowców i Dzikarzy Regionu Polski Zachodniej – zgłoszenia tylko do 15 kwietnia!
Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego oraz ZO PZŁ w Zielonej Górze zapraszają do udziału w I Warsztatach dla Tropowców i Dzikarzy Regionu Polski Zachodniej. Odbędą się one w dniach 1–2 maja br. w Niecieczy. Wydarzenie to ma na stałe zagościć w kalendarzu krajowych imprez kynologicznych.
Brać Łowiecka - Kolejna odsłona zasad selekcji
Kolejna odsłona zasad selekcji
ZG PZŁ udostępnił do konsultacji Lasom Państwowym ostatnią wersję projektu „Zasad selekcji osobniczej i populacyjnej zwierząt łownych w Polsce”. Można go znaleźć TUTAJ. Osoby chcące wziąć udział w dyskusji nt. proponowanych w dokumencie zmian zachęcamy do przesyłania swoich przemyśleń i uwag pod adresem redakcji (braclowiecka@oikos.net.pl).
 
Red., Fot. Mark Bridger/Shutterstock.com
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.