naciśnij w dowolnym miejscu, aby zamknąć reklamę...
Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
07:16
17:24
wschód:
zachód:
04:20
16:28
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Październik 2014 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
VIII Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy
Koła łowieckie z terenu powiatu łęczyckiego oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy już po raz ósmy zapraszają myśliwych, leśników, hodowców i właścicieli psów myśliwskich, członków klubów jeździeckich, sympatyków łowiectwa, leśnictwa, jeździectwa i muzyki myśliwskiej oraz przedstawicieli mediów na Obchody Dnia Świętego Huberta, które odbędą się 25 października 2014 r.
Brać Łowiecka - Zwycięski projekt edukacyjny KŁ „Darz Bór”
Zwycięski projekt edukacyjny KŁ „Darz Bór”

Koło Łowieckie „Darz Bór” w Stalowej Woli zostało laureatem konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) 2014 i jako jedyne zrzeszenie myśliwych w Polsce otrzymało wsparcie finansowe na wdrożenie autorskiego pomysłu na projekt „Mieć zielone pojęcie” – czyli edukacja społeczna na rzecz zrównoważonego rozwoju. Warto nadmienić, że wnioski na konkurs złożyło łącznie przeszło 4 tys. organizacji pozarządowych z całego kraju.

Brać Łowiecka - "W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza cz. 2" już w sprzedaży!
"W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza cz. 2" już w sprzedaży!
Ukazał się tegoroczny numer specjalny – druga część bestsellerowego wydania „W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza”. Na 100 stronach czytelnicy znajdą ponad 40 przepisów o różnym stopniu trudności. Każdy z nich jest zilustrowany zdjęciami wykonanymi przez autora. Nowość w porównaniu z ubiegłorocznym numerem stanowią przepisy na potrawy z ryb oraz dodatki do mięs. Poszerzona została także rubryka z recepturami na zupy i polewki.
Brać Łowiecka - Puchar Jesieni w Compak Sportingu
Puchar Jesieni w Compak Sportingu
Puchar Jesieni w Compak Sportingu, ostatnie z tegorocznego cyklu zawodów czterech pór roku w strzelectwie parkurowym, odbędą się 18–19 października br. na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. Organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego oraz Śląski Klub Strzelecki „Alfa”.
VI Hubertus Węgrowski

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa na VI Hubertusa Węgrowskiego, który odbędzie się 25–26 października 2014 r. w Węgrowie.

Ks. Tomasz Duszkiewicz – kapelan myśliwych diecezji drohiczyńskiej

Szczegółowy program imprezy można pobrać TUTAJ
Brać Łowiecka - Ochrona gatunkowa zwierząt po nowemu
Ochrona gatunkowa zwierząt po nowemu

Po kilku dniach, w których nie obowiązywały w Polsce akty prawne regulujące szczegółowo ochronę gatunkową roślin, zwierząt i grzybów (dotychczasowe utraciły moc 1 października br.), w tym listy gatunków chronionych, Minister Środowiska 6 października podpisał znowelizowane rozporządzenie w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (można je pobrać wraz z załącznikami TUTAJ). Dokument wszedł w życie w środę 8 października. Wkrótce mają zostać opublikowane rozporządzenia dotyczące roślin oraz grzybów.

Red.

Brać Łowiecka - Fałszywy obraz wilka w maskotkach Ikei?
Fałszywy obraz wilka w maskotkach Ikei?
Tym razem za wilka nie dostało się myśliwym. W ogniu krytyki postawiono… szwedzki koncern meblowy Ikea, który w serii pluszowych zabawek inspirowanych znanymi bajkami dla dzieci wprowadził do sprzedaży maskotkę Lufsig (29,99 zł) przedstawiającą baśniowego wilka i babcię, która może zostać pożarta przez drapieżnika, a następnie wyjęta z jego brzucha. Groteskową walkę w trosce o ukazywanie właściwego wizerunku zwierzęcia podjęło Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.
Brać Łowiecka - Czas na pas!
Czas na pas!

Ogólnopolska akcja „Czas na pas” to przedsięwzięcie Fundacji na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane oraz Fundacji Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca Bezpieczny”. Została objęta patronatem prasowym miesięczników „Auto Świat” oraz . Do popularyzacji inicjatywy włączyła się także Katarzyna Krzeszowska, miss Polski z 2012 r.


Brać Łowiecka - Hubertus Pułtuski
Hubertus Pułtuski

25 października 2014 r. na Zamku w Pułtusku odbędzie się Hubertus Pułtuski zorganizowany z okazji dnia św. Huberta.

Przewidziano liczne atrakcje, takie jak: prezentacja psów myśliwskich i ptaków łowczych, pokazy konne, konkursy, degustacja potraw z dziczyzny, a także wystawy oraz koncerty, m.in. muzyki myśliwskiej i dworskiej w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod przewodnictwem Mieczysława Leśniczaka. Goście będą mogli również zobaczyć tradycyjny pokot kończący przeprowadzane tego dnia polowania kół łowieckich, z sygnałami myśliwskimi i ogłoszeniem króla polowania.

Plakat imprezy można pobrać TUTAJ

Więcej informacji na stronie www.zamekpultusk.pl

Red.
Brać Łowiecka - Debata o przyszłości polskiego łowiectwa
Debata o przyszłości polskiego łowiectwa

Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie oraz miesięcznik „Brać Łowiecka” zapraszają na debatę „Co dalej z polskim łowiectwem? Bezpośrednie i pośrednie konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego”. O zajęcie stanowiska w omawianej kwestii zostaną poproszeni m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Polskiego Związku Łowieckiego oraz Izb Rolniczych. Debatę poprowadzi mecenas Witold Daniłowicz.

Spotkanie odbędzie się 9 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (aula 803, VIII piętro); początek o godz. 10.

Osoby zainteresowane uczestnictwem powinny się zgłaszać telefonicznie pod numerem 22 824 57 28 (liczba miejsc ograniczona).

Red.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.