Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
07:49
15:21
wschód:
zachód:
08:20
17:36
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Grudzień 2014 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia
Brać Łowiecka - Akwarele i rysunki Karola Kossaka na dwóch wystawach w Warszawie
Akwarele i rysunki Karola Kossaka na dwóch wystawach w Warszawie
Od 17 grudnia 2014 r. do 15 lutego 2015 r. Dom Aukcyjny Artissima zaprasza na ekspozycję akwareli i rysunków Karola Kossaka, wnuka Juliusza. Wśród dzieł autorstwa przedstawiciela rodu słynnych malarzy znajdują się dynamiczne sceny polowań oraz szkice ukazujące myśliwskie psy, zwierzynę oraz zwierzęta egzotyczne. Prezentowane prace pochodzą z kolekcji córki artysty Teresy Kossak.
Jednocześnie w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa trwa wystawa poświęcona życiu i twórczości artysty. Można ją oglądać do połowy lutego 2015 r.
Brać Łowiecka - Ocena wyprzedzenia z aplikacją firmy Swarovski Optik
Ocena wyprzedzenia z aplikacją firmy Swarovski Optik
Firma Swarovski Optik wprowadza nowy program do oceny wielkości wyprzedzenia, który okazuje się pomocny podczas strzelania do ruchomych celów dzięki treningowi w ocenie odległości, szybkości, z jaką porusza się zwierzyna, oraz prędkości pocisku. Lead distance został przygotowany na platformy iOS (iPhone, iPad) oraz Android.
Brać Łowiecka - Ministerialny projekt noweli Prawa łowieckiego
Ministerialny projekt noweli Prawa łowieckiego
17 grudnia br. Ministerstwo Środowiska skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo łowieckie. Można go pobrać TUTAJ
Jak zaznaczono w uzasadnieniu do projektu, głównymi celami nowelizacji są wypełnienie wyroku TK z 10 lipca 2014 r. i określenie zasad wykonywania polowania. Wprowadzone zostają także mechanizmy wzmacniające nadzór MŚ nad PZŁ oraz dyscyplinujące dzierżawców obwodów łowieckich w zakresie realizowania RPŁ i zapewniające wypłatę odszkodowań za szkody łowieckie w przypadku niedopełnienia tego obowiązku przez koła łowieckie, jednocześnie umożliwiające MŚ ustalanie poziomów pozyskania zwierzyny. Zaproponowane rozwiązania mają również dostosować niektóre delegacje ustawowe do wymagań Konstytucji RP.
Red.
Brać Łowiecka - PROW 2014–2020 dla Polski zatwierdzony
PROW 2014–2020 dla Polski zatwierdzony
Jak poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 12 grudnia br. Komisja Europejska zatwierdziła Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Budżet polskiego PROW-u wyniesie 13,5 mld euro (w stosunku do poprzedniego rozdania jest mniejszy o 3,9 mld euro). W jego ramach będzie możliwe uzyskanie dotacji m.in. na zachowanie starych sadów oraz ochronę cennych siedlisk (tzw. pakiety rolnośrodowiskowe, w tym ekstensywna i intensywna ochrona siedlisk ptaków na obszarach Natura 2000). Kontynuowane będzie wsparcie dla rolnictwa zrównoważonego i ekologicznego, a także dla działań w zakresie rozwoju lokalnego.
Aktualną treść PROW można znaleźć TUTAJ

Red.
Brać Łowiecka - Zmiany w okresach polowań i nowe kryteria selekcji
Zmiany w okresach polowań i nowe kryteria selekcji
W toku konsultacji projektów nowelizacji rozporządzeń Ministra Środowiska w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne  oraz w sprawie rocznych planów łowieckich i wieloletnich łowieckich planów hodowlanych swoje stanowiska do zmian proponowanych przez resort zgłosiły Lasy Państwowe, GDOŚ oraz PZŁ.
Brać Łowiecka - Kontrolowana eliminacja wilczych hybryd
Kontrolowana eliminacja wilczych hybryd
Podczas 34. spotkania Stałego Komitetu Konwencji Berneńskiej (Konwencja o ochronie gatunków dzikiej flory i fauny europejskiej oraz ich siedlisk), które odbywało się w dniach 2–4 grudnia 2014 r. w Strasburgu, poruszono m.in. kwestię hybrydyzacji wilków z psami.
Brać Łowiecka - Kolejni myśliwi łucznicy z uprawnieniami IBEP
Kolejni myśliwi łucznicy z uprawnieniami IBEP
W mikołajkowy weekend (5–7 grudnia 2014 r.) na terenie OHZ-etu nadleśnictwa Lubichowo odbywał się kurs myślistwa łuczniczego realizowany wg programu International Bowhunting Education Program (IBEP). Zajęcia odbywały się w hotelu myśliwskim leśnictwa łowieckiego Czarne, malowniczo położonym nad jeziorem o tej samej nazwie.
Brać Łowiecka - Darz Bór… czyli piwo, które nawarzyli myśliwi
Darz Bór… czyli piwo, które nawarzyli myśliwi
Choć w stosunku do pozycji, jaką na krajowym rynku zajmują koncerny piwne, produkujący na małą skalę lokalni piwowarzy wciąż stanowią pewną niszę, to liczba niekomercyjnych browarów systematycznie rośnie, a ich oferta w ogromnym tempie zyskuje nowych zwolenników. Bez wątpienia również wśród myśliwych. Dowodzi tego fakt, że pod koniec października, w atmosferze zbliżających się hubertusów, środowisko łowieckie poruszyło pojawienie się piwa pod zagadkową nazwą Darz Bór. Etykieta, z której spogląda myśliwy z sumiastymi wąsami, w mgnieniu oka obiegła internet.
Brać Łowiecka - Ukazał się rocznik GUS „Leśnictwo 2014”
Ukazał się rocznik GUS „Leśnictwo 2014”
Na początku grudnia Główny Urząd Statystyczny opublikował rocznik „Leśnictwo 2014”. Znajdują się w nim dane dotyczące gospodarki leśnej w 2013 r. Jest również rozdział poświęcony łowiectwu, m.in. z informacjami nt. stanów liczebnych oraz odstrzału i wielkości upadków zwierzyny, regulacji liczebności populacji zwierząt w parkach narodowych, a także kłusownictwa i eksportu dziczyzny. Rocznik można pobrać TUTAJ
Red.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.