Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
06:13
19:05
wschód:
zachód:
16:12
04:55
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Kwiecień 2015 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych o Prawie łowieckim
OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych o Prawie łowieckim
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych (pod którego szyldem odbywały się blokady dróg w ramach akcji protestacyjnej rolników) przedstawiło swój oficjalny głos w sprawie nowelizacji ustawy Prawo łowieckie. Przewodniczący OPZZ RiOR Sławomir Izdebski w mocnych słowach odnosi się do obecnego modelu polskiego łowiectwa oraz działań władz PZŁ. Krytykuje również pomysł utworzenia Łowieckiego Funduszu Odszkodowawczego.
Brać Łowiecka - Targi łowieckie ExpoHunting – zapraszamy do Sosnowca!
Targi łowieckie ExpoHunting – zapraszamy do Sosnowca!
Targi łowieckie ExpoHunting w Sosnowcu odbędą się w tym roku tuż po świętach wielkanocnych, w dniach 10–12 kwietnia. Swój udział w szóstej już edycji imprezy zgłosiło przeszło 200 wystawców z 9 krajów. Ekspozycja po raz pierwszy obejmie całą halę wystawową o powierzchni 10,5 ha. Wśród najciekawszych nowości prezentowanych w Polsce znajdą się: nadlufka Benelli 828 U, sztucery Sauer 404 i Winchester XPR oraz boki z serii Browning B725. Organizatorzy zaplanowali ponadto wiele interesujących wydarzeń towarzyszących.
Brać Łowiecka - Rządowy projekt nowelizacji Prawa łowieckiego trafił do prac w podkomisji
Rządowy projekt nowelizacji Prawa łowieckiego trafił do prac w podkomisji
Na posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa 19 marca br. odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji Prawa łowieckiego. Członkowie Komisji byli zgodni co do tego, że projekt rządowy należy skierować do podkomisji już pracującej nad dokumentem poselskim. Pojawiło się jednak wiele uwag wysuwanych przez przedstawicieli środowisk rolniczych i przyrodników.
Brać Łowiecka - Konkurs kulinarny "Smaki Dziczyzny"
Konkurs kulinarny "Smaki Dziczyzny"
I edycja konkursu kulinarnego „Smaki Dziczyzny” zostanie zorganizowana 25 marca br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie (podczas pierwszego dnia 19. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro). Pomysłodawcą wydarzenia jest Artur Świerżewski, wieloletni szef kuchni, pasjonat myślistwa i miłośnik dziczyzny.
Brać Łowiecka - Puchar Zimy już za nami!
Puchar Zimy już za nami!
Oficjalne rozpoczęcie sezonu strzelań parkurowych i zarazem zawody inaugurujące tegoroczny Puchar Czterech Pór Roku organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego (PSSP) odbyło się w miniony weekend (14–15 marca br.) na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich.
Brać Łowiecka - Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich
Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich
Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ opublikował tegoroczne kalendarium konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich. Sezon rozpocznie się 22 marca br. w Siemianowicach Śląskich II Przeglądem Sygnalistów Myśliwskich okręgu katowickiego, a zakończy 25–27 września br. warsztatami sygnalistów myśliwskich w Pułtusku, organizowanymi przez Pułtuskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej.
Brać Łowiecka - MŚ zleci ekspertyzy do Prawa łowieckiego
MŚ zleci ekspertyzy do Prawa łowieckiego
Ministerstwo Środowiska na poważnie bierze się za prace nad nowelizacją Prawa łowieckiego. W celu wsparcia działań legislacyjnych został ogłoszony przetarg na realizację ekspertyzy zawierającej analizę przepisów oraz uwarunkowań tworzenia obwodów łowieckich w wybranych krajach UE oraz wskazania, jak własność gruntów wpływa na prawo do wykonywania polowania.
Brać Łowiecka - IWA OutdoorClassics 2015 – podsumowanie
IWA OutdoorClassics 2015 – podsumowanie
W poniedziałek 9 marca br. zakończyły się międzynarodowe targi IWA OutdoorClassics. W tym roku swoją ofertę przedstawiło na nich 1383 wystawców (w 2014 r. było ich 1336), w tym blisko 80% pochodziło spoza Niemiec. Nie zabrakło także producentów z Polski. Wśród 16 firm reprezentujących nasz kraj znalazły się dobrze znane myśliwym: FAM Pionki, Delta Optical, Graff, Lemigo oraz Nest. W ciągu czterech dni imprezę odwiedziło przeszło 41,7 tys. osób ze 123 krajów.
Brać Łowiecka - Rządowa nowela Prawa łowieckiego – pierwsze czytanie w komisjach
Rządowa nowela Prawa łowieckiego – pierwsze czytanie w komisjach
Rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo łowieckie (druk nr 3192), po zaopiniowaniu przez Biuro Legislacyjne, 3 marca br. został skierowany do pierwszego czytania w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z zaleceniem zasięgnięcia opinii Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Tak jak informowaliśmy wcześniej, propozycja rządowa ma być rozpatrywana jednocześnie z projektem poselskim (druk nr 2970).
Red.
Brać Łowiecka - IWA OutdoorClassics 2015
IWA OutdoorClassics 2015
Tegoroczna 42. edycja międzynarodowych targów IWA OutdoorClassics – najważniejszego wydarzenia branżowego w Europie – odbędzie się w dniach 6–9 marca br. w Norymberdze. Zostaną na nich zaprezentowane produkty i nowości z zakresu strzelectwa sportowego, łowiectwa, outdooru oraz ochrony osób i mienia.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.