Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
07:20
16:18
wschód:
zachód:
14:20
05:15
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Luty 2015 >>
pon wt śr czw pt so nie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28
GALERIA
Strona główna Aktualności
Rezygnacja z komisji hodowlanej
Informacje o tym, że część członków Komisji Hodowlanej NRŁ – na czele z przewodniczącym sekcji ds. zwierzyny grubej Antonim Przybylskim – zamierza złożyć rezygnację z pełnionych funkcji, dotarły do redakcji na długo przed grudniowym posiedzeniem Rady. Czarę goryczy miał przelać ostateczny kształt projektu „Zasad selekcji osobniczej i populacyjnej zwierząt łownych w Polsce oraz zasad postępowania przy ocenie prawidłowości odstrzału” przygotowanego pod przewodnictwem prof. Romana Dziedzica (można go pobrać TUTAJ), w którym zbagatelizowano istotne postulaty zgłaszane przez członków Komisji. Dokument ten miał zostać zatwierdzony podczas świątecznego posiedzenia NRŁ, które odbyło się 16 grudnia 2014 r. Ostatecznie jednak decyzję o jego przyjęciu – z uwagi na dużą ilość zgłaszanych uwag – odsunięto na wiosnę.
 
Brać Łowiecka - Prawdziwa Namibia – blog Jakuba i Pauliny Piaseckich
Prawdziwa Namibia – blog Jakuba i Pauliny Piaseckich
Któż z nas, myśliwych, nie marzy o życiowej wyprawie łowieckiej na afrykańskie safari? O tym, aby stanąć oko w oko z dziką przyrodą i zmierzyć się z wyzwaniami kontynentu owianego myśliwskimi legendami? Jakub Piasecki, jeden ze współpracowników , pierwszą przygodę na Czarnym Lądzie przeżył w 2012 r. Przez trzy miesiące pracował wówczas na farmie Kambaku (ok. 8 tys. ha powierzchni „łowiska”) w Namibii, a o szczegółach swojej wyprawy opowiedział w artykule pt. „Prawdziwa Namibia” ( nr 2/2013). Polowania oraz zaopatrywanie kuchni ośrodka łowiecko-turystycznego w dziczyznę należały do zadań wykonywanych przez niego w ramach codziennych służbowych obowiązków.
Brać Łowiecka - Knieje 2015 – targi łowieckie po raz pierwszy w Poznaniu
Knieje 2015 – targi łowieckie po raz pierwszy w Poznaniu
Pierwsza edycja Targów Myślistwa i Strzelectwa „Knieje” zostanie zainaugurowana w Centrum MTP w Poznaniu 6 lutego i potrwa do 8 lutego br. (6 lutego jest dniem dla biznesu – wstęp tylko dla osób z branży z zaproszeniami lub po rejestracji w kasach na podstawie wizytówki lub pieczątki). Knieje będą towarzyszyć targom wędkarskim Rybomania oraz targom sprzętu pływającego i sportów wodnych Boatex.
Brać Łowiecka - Największe europejskie targi łowieckie już za pasem
Największe europejskie targi łowieckie już za pasem
Jagd&Hund, największe europejskie targi łowieckie, odbędą się w Dortmundzie w dniach 3–8 lutego br. Równolegle trwać będą targi wędkarskie Fisch&Angel oraz targi leśno-drzewne Wald&Holz. Łączna powierzchnia wystawowa zajmuje ok. 50 tys. m2 (dla porównania – powierzchnia ekspozycyjna targów ExpoHunting w Sosnowcu, cieszących się popularnością wśród polskich myśliwych, przy 166 wystawcach wyniosła w zeszłym roku niespełna 4 tys. m2). Swoją ofertę w Dortmundzie zaprezentuje przeszło 750 wystawców.
Brać Łowiecka - Kalendarium zawodów strzeleckich w parkurze
Kalendarium zawodów strzeleckich w parkurze
Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego opublikowało kalendarium tegorocznych zawodów. Najbliższe – Puchar Zimy w Compak Sportingu organizowany w ramach Pucharu Czterech Pór Roku 2015 – odbędą się już 14–15 marca br. na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. Pełną rozpiskę można znaleźć TUTAJ
 
Red.
Brać Łowiecka - Nowelizacja Prawa łowieckiego – po pierwszym czytaniu w Sejmie
Nowelizacja Prawa łowieckiego – po pierwszym czytaniu w Sejmie
Skutkiem wyroku TK z 10 lipca 2014 r. (sygn. akt P 19/13) stworzone zostały dwa projekty nowelizacji Prawa łowieckiego. Projekt poselski (druk nr 2970) został przygotowany przez zespół pod kierownictwem posła Stanisława Wziątka. Na 84. posiedzeniu Sejmu 15 stycznia br. odbyło się jego pierwsze czytanie. Dokument skierowano do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, z zaleceniem zasięgnięcia opinii Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
Brać Łowiecka - Obcy w naszych łowiskach
Obcy w naszych łowiskach
Myśliwych jako przyrodników zwykło się spychać raczej na boczny tor. Tymczasem ze względu na ich pasję (niejednokrotnie oprócz polowania jest to także wędkarstwo) częste pobyty na łonie natury nie powinno się ich lekceważyć jako bacznych obserwatorów tego, co na co dzień dzieje się w naturze. Dzięki temu mogą być źródłem wielu cennych informacji dotyczących nie tylko zwierząt łownych.
Brać Łowiecka - Rządowy projekt Prawa łowieckiego – konsultacje zakończone
Rządowy projekt Prawa łowieckiego – konsultacje zakończone
Do 7 stycznia br. można było zgłaszać opinie w ramach konsultacji publicznych do rządowego projektu Prawa łowieckiego (do pobrania TUTAJ). Skorzystało z tego kilka organizacji pozarządowych. Wśród uwag do tej pory zamieszczonych na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji znalazły się także te przekazane przez Fundację Greenmind, Koalicję Niech Żyją!, Pracownię na rzecz Wszystkich Istot, PTOP Salamandra, Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz zespół organizacji chroniących prawa dziecka i przeciwdziałających przemocy wobec dzieci. Można się z nimi zapoznać TUTAJ
 
Zestaw uwag do projektu wzbogaciły również stanowiska Rządowego Centrum Legislacji (do pobrania TUTAJ) oraz Państwowej Rady Ochrony Przyrody (do pobrania TUTAJ).

Red.
Zmarł Lech Karauda
Z żalem zawiadamiamy, że w nocy z 12 na 13 stycznia br. w wieku 67 lat zmarł Lech Karauda. Jego zdjęcia od lat ilustrowały „Brać Łowiecką” oraz wydawany przez OW Oikos kalendarz myśliwych i sympatyków łowiectwa. Niewielu było fotografów z tak dużym szczęściem do wyjątkowych ujęć przyrody. Wiadomość o jego śmierci zaskoczyła nas wszystkich.
Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 16 stycznia br. o godz. 14.30 w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Redakcja
 
Sylwetkę Lecha Karaudy prezentowaliśmy w wywiadzie zamieszczonym w „Braci Łowieckiej” nr 11/2011 (do pobrania TUTAJ)
Brać Łowiecka - Targi Jagen und Fischen w Augsburgu
Targi Jagen und Fischen w Augsburgu
Targi Jagen und Fischen rozpoczynają tegoroczny sezon targowy w Europie. Odbędą się one w dniach 15–18 stycznia w niemieckim Augsburgu (Bawaria). Tematyka wystaw i prezentacji obejmuje zagadnienia związane z polowaniem, wędkarstwem, łucznictwem, łowieckimi wyprawami zagranicznymi, offroadem, a także kynologią oraz modą myśliwską. Swój udział zgłosiło przeszło 200 wystawców. Dzienny bilet wstępu kosztuje 8,5 euro.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.