Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
04:24
20:43
wschód:
zachód:
02:34
15:50
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Czerwiec 2016 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - O Róg Wojskiego 2016 – mistrzostwa w Brodnicy
O Róg Wojskiego 2016 – mistrzostwa w Brodnicy
Gospodarzem XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej (w jego ramach odbywa się konkurs „O Róg Wojskiego”) będzie Brodnica. Zmagania sygnalistów potrwają od 26 do 29 maja. Przesłuchania solistów przewidziano na 27 maja, zespołów zaś – 28 maja (sobota). Tego dnia zaplanowano też najwięcej dodatkowych atrakcji, w tym koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych oraz galowy koncert laureatów.
Brać Łowiecka - Szkody przegłosowane
Szkody przegłosowane
Wbrew nadziejom podczas 19. posiedzenia Sejmu RP 20 maja br. uchwalono nowelizację ustawy Prawo łowieckie, która przewiduje daleko idące zmiany w odniesieniu do szkód łowieckich. W przypadku wejścia w życie przepisów w obecnym kształcie sprawą szacowania szkód łowieckich zajmą się wojewodowie. To oni będą wypłacać odszkodowania ze środków Funduszu Odszkodowawczego (dalej FO). W zasadniczej mierze złożą się na niego dzierżawcy i zarządcy obwodów łowieckich.
Brać Łowiecka - Prawdziwa Namibia na SGGW w Warszawie
Prawdziwa Namibia na SGGW w Warszawie
Po spotkaniach poświęconych przyrodzie Namibii oraz sposobie prowadzenia gospodarki łowieckiej w tym afrykańskim kraju na przykładzie jednej z farm dzikich zwierząt, które zostały zorganizowane przez sekcje łowieckie wydziałów leśnych z Poznania i Krakowa, przyszedł czas na Warszawę. Tym razem Jakub Piasecki, współpracownik „Braci Łowieckiej” i twórca bloga „Prawdziwa Namibia – powrót do Kambaku”, wygłosi prelekcję na zaproszenie Sekcji Teriologicznej Koła Naukowego Leśników Wydziału Leśnego SGGW. Tematem przewodnim będzie bogactwo przyrodnicze, w tym różnorodność gatunkowa ssaków. Nie zabraknie jednak również zagadnień związanych z polowaniem i selekcją zwierzyny w Namibii.
Brać Łowiecka - Drugie czytanie noweli Prawa łowieckiego – projekt z powrotem w komisjach
Drugie czytanie noweli Prawa łowieckiego – projekt z powrotem w komisjach
Podczas 18. posiedzenia Sejmu RP 12 maja br. odbyło się drugie czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo łowieckie w zakresie regulującym zagadnienia szkód i odszkodowań łowieckich (druk 219 i stanowiący sprawozdanie do niego druk nr 324). W związku z poprawkami zgłoszonymi m.in. przez przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości (dotyczącymi zmiany sposobu naliczania składki na Fundusz Odszkodowawczy [dalej FO] z opartego na powierzchni obwodu na uzależniony od liczebności zwierzyny w planach łowieckich) oraz Platformy Obywatelskiej został on ponownie skierowany pod obrady połączonych komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które zaplanowano na 18 maja. Przedstawiciel wnioskodawców poseł Robert Telus (PiS) wyraził nadzieję, że ustawa zostanie uchwalona już na najbliższym posiedzeniu Sejmu (odbędzie się ono w dniach 18–20 maja br.).
Brać Łowiecka - Puchar Wiosny w Compak Sportingu
Puchar Wiosny w Compak Sportingu
Tegoroczny Puchar Wiosny w Compak Sportingu, druga z cyklu imprez strzeleckich organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego w ramach Pucharu Czterech Pór Roku, odbędzie się w dniach 21–22 maja w Skoraczewie k. Bydgoszczy. Jego współorganizatorem jest MKS Astra. Tradycyjnie dzień przed zawodami w samo południe rozpocznie się trening dla zainteresowanych. Szczegółowe informacje można znaleźć na TUTAJ.
I Wszechnica Łowiecka – 9 czerwca 2016 r.
Wszechnica Łowiecka jest nowatorską inicjatywą edukacyjno-naukową, która ma na celu regularne przekazywanie najnowszej wiedzy i informacji, a także wywoływanie nieskrępowanej dyskusji wszystkich stron zainteresowanych łowiectwem. To również szansa na przezwyciężenie nadmiernej uległości wobec środowisk krytykujących poczynania myśliwych. Pierwsze z cyklu spotkań organizowanych w jej ramach zostanie poświęcone ocenie liczebności zwierzyny. Odbędzie się ono 9 czerwca br. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym k. Warszawy. Przewodnie referaty wygłoszą: dr hab. Jakub Borkowski, dr Przemysław Chylarecki, prof. Henryk Okarma oraz dr hab. Andrzej Tomek.
Brać Łowiecka - Konkurs pracy posokowców i tropowców w Zagórzu
Konkurs pracy posokowców i tropowców w Zagórzu
28 maja w Zagórzu odbędzie się IV Regionalny Konkurs Pracy Psów Posokowców i Tropowców im. Jana Gieżyńskiego, organizowany przez Komisję Kynologiczną ORŁ i ZO PZŁ w Krośnie. Imprezę zaplanowano na terenie obwodu KŁ „Sęp” w Sanoku, w lasach spółki leśnej w Zagórzu. Wydarzenie ma na celu upamiętnić zasługi nieżyjącego już majora Jana Gieżyńskiego w dziedzinie układania wspomnianych ras, znanego także z prowadzenia ośrodka szkolenia psów w Rębowoli.
Brać Łowiecka - Zakaz noszenia broni
Zakaz noszenia broni
Porzekadło prawnicze mówi, że można zmieniać przepisy, ale i tak praktyka administracyjna zmieni się jako ostatnia. Analogicznie – może się zmienić minister, ale nawyki resortu i tak będą takie same. Smutną ilustrację tego problemu stanowią doniesienia pochodzące z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z których wynika, że właśnie trwają prace legislacyjne zmierzające do tego, aby od 4 do 10 lipca w Warszawie oraz od 20 lipca do 1 sierpnia na terenie woj. małopolskiego i śląskiego obowiązywał zakaz noszenia broni.
Brać Łowiecka - Nowe Prawo wodne – zagrożenie dla różnorodności biologicznej?
Nowe Prawo wodne – zagrożenie dla różnorodności biologicznej?
Ministerstwo Środowiska prowadzi prace nad zmianą ustawy Prawo wodne. Projekt nowego dokumentu ujrzał już światło dzienne i spotkał się z ostrą krytyką ze strony środowisk rybackich. Wprowadza bowiem opłaty za pobór wody do celów chowu i hodowli ryb (dotychczas ta działalność była zwolniona z opłat). Może to oznaczać całkowitą utratę rentowności hodowli stawowej. Zarzucenie gospodarki na wielu obiektach będących ostojami różnorodności biologicznej (niekiedy uznanymi za obszary Natura 2000), w tym miejscami rozrodu i bytowania ptactwa łownego, może przynieść przykre konsekwencje dla środowiska. Nie wspominając o skutkach społecznych w postaci utraconych miejsc pracy.
Brać Łowiecka - 10 lat „Łowcy” – do wygrania sztucer Titan Alpha!
10 lat „Łowcy” – do wygrania sztucer Titan Alpha!
W 2006 r. (a dokładniej – 5 maja) przy ulicy Dębowej 6 w Rudzie Śląskiej otwarto sklep myśliwski „Łowca”. Sama firma o tej samej nazwie powstała w 1990 r., wówczas jako największa sieć artykułów militarnych w Polsce. Jej profil działalności uległ zmianie w 2002 r., kiedy to nastąpił zwrot w kierunku łowiectwa. Żeby móc zapewnić klientom jak największą gamę produktów, właściciele postanowili otworzyć własną placówkę o odpowiedniej powierzchni.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.