naciśnij w dowolnym miejscu, aby zamknąć reklamę...
Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
07:25
17:14
wschód:
zachód:
09:53
19:01
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Październik 2014 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - O obwodach łowieckich bez władz PZŁ
O obwodach łowieckich bez władz PZŁ
22 października br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi dyskutowano o konsekwencjach wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zasad tworzenia i wydzierżawiania obwodów łowieckich. Organizatorami spotkania byli prezes zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz oraz przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Tradycji Łowieckich senator Stanisław Gorczyca.
Brać Łowiecka - Koło łowieckie organizacją pożytku publicznego
Koło łowieckie organizacją pożytku publicznego
28 sierpnia br. nastąpiło podpisanie umowy o współpracy między Zakładem Karnym w Gorzowie Wlkp. a KŁ „Dzik” w Słońsku. Umowa precyzuje, że pensjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Słońsku, stanowiącego filię gorzowskiej placówki, będą mogli czynnie uczestniczyć w pracach koła na rzecz ochrony środowiska naturalnego i poprawy warunków bytowania zwierzyny oraz przy zabezpieczaniu upraw rolnych przed szkodami łowieckimi.
Brać Łowiecka - Co dalej z polskim łowiectwem?
Co dalej z polskim łowiectwem?
Debata nt. przyszłości polskiego łowiectwa, którą 9 października w Pałacu Kultury i Nauki zorganizowała Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie wraz z redakcją była pierwszą odnoszącą się do sytuacji spowodowanej wyrokami TK w zakresie Prawa łowieckiego. Spotkanie zgromadziło grupę osób zainteresowanych w szczególności następstwami prawnymi ostatniego werdyktu sędziów Trybunału.
VIII Obchody Dnia Świętego Huberta w Łęczycy
Koła łowieckie z terenu powiatu łęczyckiego oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy już po raz ósmy zapraszają myśliwych, leśników, hodowców i właścicieli psów myśliwskich, członków klubów jeździeckich, sympatyków łowiectwa, leśnictwa, jeździectwa i muzyki myśliwskiej oraz przedstawicieli mediów na Obchody Dnia Świętego Huberta, które odbędą się 25 października 2014 r.
Brać Łowiecka - Zwycięski projekt edukacyjny KŁ „Darz Bór”
Zwycięski projekt edukacyjny KŁ „Darz Bór”

Koło Łowieckie „Darz Bór” w Stalowej Woli zostało laureatem konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) 2014 i jako jedyne zrzeszenie myśliwych w Polsce otrzymało wsparcie finansowe na wdrożenie autorskiego pomysłu na projekt „Mieć zielone pojęcie” – czyli edukacja społeczna na rzecz zrównoważonego rozwoju. Warto nadmienić, że wnioski na konkurs złożyło łącznie przeszło 4 tys. organizacji pozarządowych z całego kraju.

Brać Łowiecka - "W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza cz. 2" już w sprzedaży!
"W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza cz. 2" już w sprzedaży!
Ukazał się tegoroczny numer specjalny – druga część bestsellerowego wydania „W myśliwskiej kuchni Wojtka Charewicza”. Na 100 stronach czytelnicy znajdą ponad 40 przepisów o różnym stopniu trudności. Każdy z nich jest zilustrowany zdjęciami wykonanymi przez autora. Nowość w porównaniu z ubiegłorocznym numerem stanowią przepisy na potrawy z ryb oraz dodatki do mięs. Poszerzona została także rubryka z recepturami na zupy i polewki.
Brać Łowiecka - Puchar Jesieni w Compak Sportingu
Puchar Jesieni w Compak Sportingu
Puchar Jesieni w Compak Sportingu, ostatnie z tegorocznego cyklu zawodów czterech pór roku w strzelectwie parkurowym, odbędą się 18–19 października br. na strzelnicy w Siemianowicach Śląskich. Organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego oraz Śląski Klub Strzelecki „Alfa”.
VI Hubertus Węgrowski

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa na VI Hubertusa Węgrowskiego, który odbędzie się 25–26 października 2014 r. w Węgrowie.

Ks. Tomasz Duszkiewicz – kapelan myśliwych diecezji drohiczyńskiej

Szczegółowy program imprezy można pobrać TUTAJ
Brać Łowiecka - Ochrona gatunkowa zwierząt po nowemu
Ochrona gatunkowa zwierząt po nowemu

Po kilku dniach, w których nie obowiązywały w Polsce akty prawne regulujące szczegółowo ochronę gatunkową roślin, zwierząt i grzybów (dotychczasowe utraciły moc 1 października br.), w tym listy gatunków chronionych, Minister Środowiska 6 października podpisał znowelizowane rozporządzenie w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (można je pobrać wraz z załącznikami TUTAJ). Dokument wszedł w życie w środę 8 października. Wkrótce mają zostać opublikowane rozporządzenia dotyczące roślin oraz grzybów.

Red.

Brać Łowiecka - Fałszywy obraz wilka w maskotkach Ikei?
Fałszywy obraz wilka w maskotkach Ikei?
Tym razem za wilka nie dostało się myśliwym. W ogniu krytyki postawiono… szwedzki koncern meblowy Ikea, który w serii pluszowych zabawek inspirowanych znanymi bajkami dla dzieci wprowadził do sprzedaży maskotkę Lufsig (29,99 zł) przedstawiającą baśniowego wilka i babcię, która może zostać pożarta przez drapieżnika, a następnie wyjęta z jego brzucha. Groteskową walkę w trosce o ukazywanie właściwego wizerunku zwierzęcia podjęło Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.