Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
05:11
19:54
wschód:
zachód:
01:24
10:40
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Kwiecień 2016 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Nowe Prawo wodne – zagrożenie dla różnorodności biologicznej?
Nowe Prawo wodne – zagrożenie dla różnorodności biologicznej?
Ministerstwo Środowiska prowadzi prace nad zmianą ustawy Prawo wodne. Projekt nowego dokumentu ujrzał już światło dzienne i spotkał się z ostrą krytyką ze strony środowisk rybackich. Wprowadza bowiem opłaty za pobór wody do celów chowu i hodowli ryb (dotychczas ta działalność była zwolniona z opłat). Może to oznaczać całkowitą utratę rentowności hodowli stawowej. Zarzucenie gospodarki na wielu obiektach będących ostojami różnorodności biologicznej (niekiedy uznanymi za obszary Natura 2000), w tym miejscami rozrodu i bytowania ptactwa łownego, może przynieść przykre konsekwencje dla środowiska. Nie wspominając o skutkach społecznych w postaci utraconych miejsc pracy.
Brać Łowiecka - 10 lat „Łowcy” – do wygrania sztucer Titan Alpha!
10 lat „Łowcy” – do wygrania sztucer Titan Alpha!
W 2006 r. (a dokładniej – 5 maja) przy ulicy Dębowej 6 w Rudzie Śląskiej otwarto sklep myśliwski „Łowca”. Sama firma o tej samej nazwie powstała w 1990 r., wówczas jako największa sieć artykułów militarnych w Polsce. Jej profil działalności uległ zmianie w 2002 r., kiedy to nastąpił zwrot w kierunku łowiectwa. Żeby móc zapewnić klientom jak największą gamę produktów, właściciele postanowili otworzyć własną placówkę o odpowiedniej powierzchni.
Brać Łowiecka - Targi łowieckie w Sosnowcu – za nami 7. edycja
Targi łowieckie w Sosnowcu – za nami 7. edycja
Międzynarodowe Targi Łowieckie ExpoHunting w Sosnowcu (odbywały się w dniach 8–10 kwietnia br.) zgromadziły nadzwyczaj liczne grono odwiedzających i wystawców, mimo że było to już trzecie w tym roku tego typu wydarzenie dla myśliwych w Polsce. Przez hale centrum targowo-konferencyjnego w ciągu trzech dni przewinęło się 11 tys. osób (ok. 16% więcej niż w ubiegłym roku). Swoją ofertę prezentowało zaś 200 firm z 12 krajów świata.
Brać Łowiecka - "Pierwsza pomoc na polowaniu" już w sprzedaży!
"Pierwsza pomoc na polowaniu" już w sprzedaży!
Nakładem Oficyny Wydawniczej Oikos ukazała się publikacja „Pierwsza pomoc na polowaniu. Poradnik myśliwego”. Jej autorami są prof. dr hab. med. Janusz Darewicz i absolwentka kierunku lekarskiego Marta Darewicz. To pierwszy w Polsce poradnik dotyczący udzielania pierwszej pomocy przeznaczony specjalnie dla myśliwych.
Brać Łowiecka - Pamiętajmy o przekazaniu 1% podatku
Pamiętajmy o przekazaniu 1% podatku
Do północy 2 maja 2016 r. należy się rozliczyć z fiskusem z podatku PIT za ubiegły rok. Sugerujemy, aby przy wypełnianiu formularza nie zapomnieć o przeznaczeniu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ich wykaz można znaleźć na stronie jedenprocent.pl. Poniżej prezentujemy apel jednej z czytelniczek skierowany do myśliwych.
Brać Łowiecka - Ustawa o szkodach łowieckich trafiła do prac w komisjach
Ustawa o szkodach łowieckich trafiła do prac w komisjach
Prace nad zmianami w Prawie łowieckim coraz bardziej się odwlekają. 12 kwietnia br., podczas 16. posiedzenia Sejmu RP odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o szkodach łowieckich oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 372) złożonego przez grupę posłów PSL. Większość zaproponowanych w nim rozwiązań jest podobna do obecnie obowiązujących. Projekt wprowadza jednak mechanizm partycypacji Skarbu Państwa w odszkodowaniach (bez konieczności tworzenia funduszu odszkodowawczego) i zakłada odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez wszystkie gatunki łowne.
Brać Łowiecka - VIII Małopolski Konkurs "O Róg Zbramira"
VIII Małopolski Konkurs "O Róg Zbramira"
16 kwietnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbędzie się VIII Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej "O Róg Zbramira". Weźmie w nim udział ok. 150 sygnalistów z całej Polski. sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem. Szczegóły można znaleźć na stronie www.krakow.lasy.gov.pl.
Grand Prix Polski w Compak Sportingu
Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Sportowego i Myśliwskiego FITASC, Klub Strzelecki „Omega” oraz Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego zapraszają na zawody Grand Prix Polski w Compak Sportingu, które zostaną rozegrane w dniach 16–17 kwietnia br. na strzelnicy w Bydgoszczy. Ceremonia otwarcia odbędzie się 15 kwietnia o godz. 17.00 (na 11.00 przewidziano trening dla zainteresowanych). Zawody zaliczają się do klasyfikacji Pucharu Europy Środkowej. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się na stronie www.parcour.pl w zakładce „Kalendarium”.
 
Polowanie i selekcja w Namibii – spotkanie na Wydziale Leśnym w Krakowie
Brać Łowiecka - IV zawody strzeleckie dolnośląskich policjantów – zgłoszenia do 15 kwietnia
IV zawody strzeleckie dolnośląskich policjantów – zgłoszenia do 15 kwietnia
Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Dzierżoniowie zaprasza na czwarte Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Myśliwych Policjantów i Innych Służb Mundurowych, Emerytów oraz Członków ich Rodzin. Odbędą się one pod patronatem na strzelnicy myśliwskiej w Biernacicach koło Ziębic 30 kwietnia br. (od godz. 8.30).
 
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.