Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
06:51
17:56
wschód:
zachód:
01:00
15:44
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Październik 2015 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Targi Leśne "Las i my"
Targi Leśne "Las i my"
10–11 października br. na terenach wystawowych PODR w Szepietowie RDLP w Białymstoku, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Nadleśnictwo Rudka organizują III Targi Leśne „Las i my” w ramach kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy”. Równolegle zaplanowano konferencję „Las miejscem wypoczynku”, skierowaną do organizatorów turystyki i rekreacji na terenach leśnych. Tegoroczny program wzbogacą także występy sygnalistów myśliwskich, pokazy sokolnictwa i szkoły survivalu. sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.
Brać Łowiecka - IX Hubertus Łęczycki
IX Hubertus Łęczycki
Doroczne obchody Dnia św. Huberta organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy i miejscowe koła łowieckie pod patronatem medialnym odbędą się 3 października br. Impreza ma przede wszystkim promować rolę myśliwych w gospodarowaniu ekosystemami. W programie m.in. uroczysta msza ku czci patrona myśliwych, pokazy psów ras myśliwskich, przyrodnicze warsztaty edukacyjne, gry i zabawy dla dzieci oraz konkurs kulinarny pod intrygującą nazwą „Królewski Pasztet”.
Brać Łowiecka - Hubertus Arena w Ostródzie już w ten weekend!
Hubertus Arena w Ostródzie już w ten weekend!
Druga edycja targów Hubertus Arena odbędzie się 2–4 października br. w Centrum Targowo Konferencyjnym Warmii i Mazur Expo Arena w Ostródzie. Oprócz tematyki łowieckiej pojawią się na nich również zagadnienia dotyczące outdooru i survivalu. W programie znajdą się też m.in. uroczystości związane ze św. Hubertem. Swój udział zgłosiło przeszło 100 wystawców. objęła patronat medialny nad wydarzeniem.
Brać Łowiecka - Puchar Jesieni w Compak Sportingu 2015
Puchar Jesieni w Compak Sportingu 2015
Puchar Jesieni, ostatnie z cyklu zawodów o Puchar Czterech Pór Roku, odbędzie się w dniach 3–4 października br. na strzelnicy WKS Zawisza w Bydgoszczy. Organizatorami są Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego i Klub Strzelecki „Omega”. Trening zaplanowano tradycyjnie dzień przed rozpoczęciem zawodów o godz. 12.00.
Brać Łowiecka - „Nad Dunajcem i u źródeł Białej” – nowe wydawnictwo Mirczumetu
„Nad Dunajcem i u źródeł Białej” – nowe wydawnictwo Mirczumetu
W serii łowieckich opowieści ukazujących się nakładem rodzinnego wydawnictwa Mirczumet (m.in. bestsellerowe „Wilki”, „Pułkownik z dna jeziora” czy „Opowieści z Wilczej Jamy”) na rynku pojawiła się kolejna pozycja – myśliwskie wspomnienia Piotra Paska zatytułowane „Nad Dunajcem i u źródeł Białej”.
ZSL w Lesku z tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej 2015 r.
21 września br. w Chorzowskim Centrum Kultury po raz 15. wręczono nagrody w programie Mistrz Mowy Polskiej. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: reżyser Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła, dziennikarz Grzegorz Miecugow oraz aktorka Magdalena Zawadzka. Akademia Mistrzów Mowy Polskiej złożona z laureatów poprzednich edycji wybrała również placówkę, która otrzymała tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Z radością informujemy, że to zaszczytne wyróżnienie przypadło Zespołowi Szkół Leśnych w Lesku.
Św. Eustachy – zapomniany patron myśliwych
Dzień św. Huberta, który przypada na 3 listopada, będzie celebrowany w całym kraju zapewne na długo przed tym terminem, a echa ostatnich wydarzeń związanych z obchodami uroczystości ku czci najbardziej znanego patrona myśliwych będą pobrzmiewać jeszcze z końcem listopada. Warto jednak pamiętać o drugim patronie polujących – męczenniku rzymskim św. Eustachym. Jego wspomnienie jest obchodzone 20 września.
Brać Łowiecka - NIK o gospodarce łowieckiej, czyli nic nowego
NIK o gospodarce łowieckiej, czyli nic nowego
11 września br. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z kontroli wybranych działów gospodarki łowieckiej. Mimo że było to dzień przed Krajowym Zjazdem Delegatów PZŁ, nie wywarło najmniejszego wpływu na jego przebieg. Zresztą pojawiające się po prezentacji dokumentu dramatyzujące tytuły prasowe, jakoby sposób prowadzenia gospodarki łowieckiej w Polsce budził kontrowersje, a NIK ujawniła zatrważające nieprawidłowości w tym zakresie, należy uznać za mocno wyolbrzymione. Ogólnie bowiem wynik kontroli jest pozytywny.
Oddajmy głosy na ZSL w Lesku
Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Leśnych w Lesku zdobył nominację w konkursie Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej 2015. Ten tytuł jest nadawany od czterech lat inicjatywom, placówkom lub instytucjom życia publicznego które pielęgnują, kultywują i promują najlepsze wzorce polszczyzny.
Na ZSL w Lesku można głosować do 18 września na stronie: www.mistrzmowy.pl/kuznia-mistrzow-mowy-polskiej-2015-nominacje, do czego serdecznie zachęcamy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku uczniowie tej placówki zostali również laureatami I edycji konkursu literackiego „Zakochani w lesie”, którego była współorganizatorem.
Trzymamy kciuki za wygraną!

Redakcja
Brać Łowiecka - O bobrach bez zalewania – bracia Kłosowscy „tańczą” z naturą
O bobrach bez zalewania – bracia Kłosowscy „tańczą” z naturą
W sierpniowym numerze sporo miejsca poświęciliśmy konfliktowi między bobrami a człowiekiem. Zaprezentowaliśmy sposoby radzenia sobie z problemami powodowanymi przez te gryzonie. Przedstawiliśmy także od kuchni pracę bobrowniczych zajmujących się odłowem zwierząt z miejsc, w których ich obecność jest najbardziej uciążliwa. W drugim odcinku nowego serialu przyrodniczego prowadzonego przez sympatyczny duet braci Tomasza i Grzegorza Kłosowskich. zatytułowanego „Tańczący z naturą” (w reżyserii Doroty Adamkiewicz, znanej chociażby z serii „Dzika Polska”), będzie można zobaczyć pracę ekipy bobrowniczych pod przewodnictwem Wojciecha Misiukiewicza. To bez wątpienia jeden z największych współczesnych specjalistów zajmujących się naszym największym krajowym gryzoniem.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.