strona główna

Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń 06.2018

 • Puchar Beretta & Sako po raz trzeci

  16 czerwca br. na strzelnicy myśliwskiej w Suchodole k. Tarczyna odbędzie się III edycja zawodów Puchar Beretta & Sako, przygotowywanych przez firmę Kaliber sp. z o.o. (dystrybutora m.in. obu marek znajdujących się w tytule wydarzenia) oraz ZO PZŁ w Warszawie. Formuła imprezy to kombinacja myśliwska według reguł ustalonych przez organizatora. Uczestnicy będą rywalizować w trzech klasyfikacjach – open, diany oraz klasa C (myśliwi ze stażem w PZŁ do pięciu lat).
   
  Na zawody można się zapisywać w ich biurze na ul. Starzyńskiego 43 w Dawidach Bankowych (siedziba firmy Kaliber) albo elektronicznie pod adresem kaliber@kaliber.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć dowód uiszczenia opłaty startowej (150 zł) na konto bankowe organizatora.
   
  Termin rejestracji i wpłat upływa 10 czerwca br. lub po ogłoszeniu zamknięcia listy. Szczegóły na www.kaliber.pl oraz na Facebooku (Puchar Beretta&Sako III Edycja).
   
  Serdecznie zapraszamy! Relację filmową z pierwszej edycji imprezy można zobaczyć na poniższym filmie.
   
  Red., Fot. Wojciech Misiukiewicz

   
   

 • II Puchar Normy

  9 czerwca br. na zlokalizowanej w miejscowości Sieradza-Fiuk strzelnicy ZO PZŁ w Tarnowie odbędzie się druga edycja zawodów o Puchar Normy (wpisanych do terminarza centralnych zawodów strzeleckich PZŁ). Główny organizator wydarzenia to FH Knieja w Krakowie, wyłączny dystrybutor marki Norma w Polsce. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani myśliwi bez względu na klasę strzelecką. Zawody będą przeprowadzone w pełnym wieloboju myśliwskim, zgodnie z „Prawidłami strzelań myśliwskich na zawodach organizowanych przez PZŁ” z następującymi uzupełnieniami: strzelanie do zająca w dwóch seriach po pięć strzałów, do dzika – jedna seria na przemian. Startujący zostaną sklasyfikowani wyłącznie indywidualnie z podziałem na klasy otwartą i dian.
   
  Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym warunki uczestnictwa, znajdują się na stronie www.knieja.com.pl oraz na oficjalnym fanpage’u firmy TUTAJ
   
  Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia wszystkim startującym!
   
  Red.

 • Jubileuszowy ogólnopolski Puchar Delta Optical

  Jubileuszowy V Puchar Delta Optical odbędzie się 30 czerwca na strzelnicy ZO PZŁ we Włocławku. Zostanie przeprowadzony w sześcioboju myśliwskim w klasie otwartej. Zapisy (pod adresem zo.wloclawek@pzlow.pl) ruszą 1 czerwca.
   
  Dodatkową atrakcją zaplanowaną przez głównego sponsora imprezy jest Noc Snajperów w przeddzień zawodów (start o godz. 23.00). W czasie tego wydarzenia będzie można przetestować celowniki oraz nasadki noktowizyjne i termowizyjne znajdujące się w ofercie firmy Delta Optical. W ręce strzelca, który najlepiej poradzi sobie z nocnym strzelaniem do makiety dzika na 100 m (na każdego przypadnie po pięć strzałów), trafi luneta Yukon Photon RT.
   
  Nagrody rzeczowe otrzyma dziesięciu zawodników z największą liczbą punktów. Organizatorzy przewidzieli dodatkową nagrodę dla najlepszej diany. Za najwyższy wynik w konkurencji „Dzik w przebiegu” szczęśliwiec dostanie ponadto lunetę DO Titanium HD 2,5–15x50 2D.
   
  Puchar Delta Optical wpisano do terminarza centralnych zawodów strzeleckich PZŁ. Więcej informacji można znaleźć na www.deltaoptical.pl/puchar.
   
  Red., Fot. Uczestnicy i laureaci IV Pucharu Delta Optical, arch. firmy Delta Optical