strona główna

Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń z dnia 30.04.2019

 • Majówka z łowiectwem na Suwalszczyźnie

  Pokamedulski klasztor w Wigrach przy współpracy z Wigierskim Parkiem Narodowym zapraszają na otwarcie sezonu letniego i Dni Dziczyzny organizowane 30.04–1.05 pod nazwą „Wśród wigierskich kniei i ostępów”.
   
  Pierwszego dnia od godz. 15.00 do 20.00 w refektarzu Domu Królewskiego zaplanowano warsztaty kulinarne z przygotowania wyrobów garmażeryjnych z dziczyzny, połączone z ich degustacją. Spotkanie poprowadzi Jolanta Maślak, żona leśniczego ds. łowieckich z Nadleśnictwa Suwałki. Chętni (liczba miejsc ograniczona) mogą zgłaszać swój udział do 25 kwietnia osobiście w recepcji pokamedulskiego klasztoru lub pod numerem tel. 87 566 24 99 (koszt uczestnictwa wynosi 100 zł).
   
  W środę 1 maja w galerii dużej Domu Królewskiego o godz. 10.00 rozpocznie się natomiast sympozjum naukowe, na którym zostaną wygłoszone cztery referaty: „W dawnych puszczach nad Wigrami” Tomasza Naruszewicza, „Tradycje łowieckie a współczesna realizacja programów ochrony przyrody” stałego współpracownika , fotografika przyrody i pracownika WPN-u Wojciecha Misiukiewicza, „Bartnictwo wczoraj i dziś” Zdzisława Zaborowskiego oraz „Dwór królewski na Wigrach, czyli zanim przybyli tu kameduli” Macieja Ambrosiewicza (dwaj ostatni są pracownikami WPN-u). Na ten dzień organizatorzy przygotują również strefę zabaw dla dzieci w małej galerii Domu Królewskiego. Wstęp na spotkanie jest wolny. Według planu zakończy się ono około 13.00.
   
  W pozostałe dni długiego weekendu organizatorzy zapraszają do zwiedzania zespołu pokamedulskiego oraz na wędrówki urokliwymi szlakami turystycznymi Wigierskiego Parku Narodowego.
   
  sprawuje patronat prasowy nad wydarzeniem.
   
  Red., Fot. Wojciech Misiukiewicz, arch. organizatorów