strona główna

Aktualności

Zawiązano Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Łowieckich i Okołołowieckich

Zawiązano Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Łowieckich i Okołołowieckich
Luty 22 11:29 2018 Wydrukuj

21 lutego br. w Warszawie zostało powołane do życia Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Łowieckich i Okołołowieckich. Jego celem jest „uczynienie głosu myśliwych bardziej wyraźnym w debacie publicznej na tematy łowieckie” (cyt. z deklaracji programowej – z jej pełną treścią można się zapoznać TUTAJ). Brak aktywnego udziału myśliwych widać szczególnie przy okazji obecnie toczących się prac w sejmie, w których stronę myśliwych reprezentuje tylko grupa etatowych pracowników Zarządu Głównego PZŁ, stronę społeczną zaś – kilka skrajnie nieprzychylnych łowiectwu organizacji paraekologicznych.

 
Brak zaangażowania Naczelnej Rady Łowieckiej oraz rad okręgowych PZŁ spowodował, że kilkanaście organizacji łowieckich i okołołowieckich (m.in. Polskie Towarzystwo Łowieckie, Stowarzyszenie Polskie Diany, Towarzystwo Przyrodniczo-Łowieckie Ziemi Grójeckiej „Modrzewina”, Polski Klub Safari, Klub św. Huberta, Towarzystwo Łowieckie Ziem Wschodnich, Towarzystwo Rzeczoznawców i Likwidatorów Szkód, Związek Producentów Ryb oraz Polskie Towarzystwo Ekologiczne) postanowiły zawiązać Porozumienie, aby wspólnie włączyć się w proces reformy polskiego łowiectwa. Ma to zachęcić inne organizacje do udziału w pracach nad przyszłym kształtem łowiectwa w Polsce i obrony interesów myśliwych (z Porozumieniem można się kontaktować pod adresem: porozum.lowieckie@onet.pl).
 
Na pierwszym spotkaniu wybrano również grupę roboczą Porozumienia, w której skład weszli: prof. Henryk Okarma, mec. Witold Daniłowicz oraz prezes Stowarzyszenia Polskie Diany Anna Jańczak.

Aktualizacja: Jak się dowiadujemy z oświadczenia wydanego przez Porozumienie, Stowarzyszenie Polskie Diany nie złożyło oficjalnego dokumentu potwierdzającego udział w tej inicjatywie. Do prac grupy roboczej Porozumienia zaproszono zaś prezes stowarzyszenia Annę Jańczak, ponieważ jest to – jak stwierdzono w piśmie – „niewątpliwie jedna z najbardziej aktywnych działaczek społecznych na rzecz polskiego łowiectwa”.

 
Red., Fot.
hjschneider/Fotolia

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.