strona główna

Aktualności

Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich i Klubowa Wystawa Wyżłów w Uzarzewie

Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich i Klubowa Wystawa Wyżłów w Uzarzewie
Kwiecień 11 09:24 2018 Wydrukuj

XVI Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich oraz XXV Klubowa Wystawa Wyżłów odbędą się w Uzarzewie 9 czerwca br. Od samego rana przewidziano zmagania psów myśliwskich na ringach wystawowych. Wśród zgłoszonych czworonogów znajdzie się szeroki przekrój ras, począwszy od terierów i jamników, przez szpice myśliwskie, gończe i wyżły, a kończąc na retrieverach i chartach. W imprezie wezmą też udział polskie spaniele myśliwskie, które od 2017 r. mogą być wpisywane do Księgi wstępnej ZKwP. Po zakończeniu konkurencji finałowych pierwszej z wystaw rozpocznie się klubowa wystawa wyżłów.

 
 
Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich stała się już tradycją wśród wydarzeń organizowanych przez poznański oddział Związku Kynologicznego w Polsce. W tym roku odbędzie się po raz 16. Dotychczasowe miejsce, tj. strzelnica myśliwska w Antoninku, zostało zastąpione pięknym parkiem znajdującym się na terenie Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego, które swoją historią sięga 1977 r. Powstało wówczas z inicjatywy Wojewódzkiej Rady Łowieckiej w Poznaniu. W swojej kolekcji ma bogaty zbiór składający się na ekspozycję poświęconą historii łowiectwa.
 
Zarówno na Krajowej Wystawie Psów Ras Myśliwskich, jak i na Klubowej Wystawie Wyżłów zaszczyt sędziowania przypadł uznanym hodowcom oraz arbitrom z całego kraju. W tym roku dodatkowo będziemy gościć specjalistów z Irlandii – Angelę i Chrisa Hancocków.
 
Najbardziej widowiskowe momenty obu wystaw, tj. konkurencje finałowe, zaplanowano ok. godz. 14.00 oraz 18.00. W tym czasie zostaną zaprezentowani zwycięzcy poszczególnych ras, konkurujący o tytuł Zwycięzcy Wystawy (podane godziny mogą ulec zmianie w zależności od liczby zgłoszonych psów). Wybierane będą również najlepsze: młodsze szczenię wystawy, szczenię wystawy, junior wystawy, weteran wystawy, pies rasy polskiej (kategoria objęta patronatem ) oraz pies użytkowy.
 
Szczegółowe informacje dotyczące obsady sędziowskiej i zgłoszeń, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.poznan.zkwp.pl. Zgłoszenia na wystawę można nadsyłać do 19 maja 2018 r.
 
Na terenie wystaw znajdą się stoiska z artykułami i karmą dla zwierząt oraz stoisko gastronomiczne. Wstęp na imprezę dla zwiedzających jest bezpłatny, natomiast wjazd samochodem na obszar parku kosztuje 10 zł. Z biletem wjazdowym obowiązuje darmowe oglądanie muzealnej ekspozycji.
 
Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu w roli zarówno wystawców, jak i zwiedzających!
 
Komitet Organizacyjny Krajowej Wystawy Psów Ras Myśliwskich oraz Klubowej Wystawy Wyżłów, Red., Fot. Organizatorzy, ADP

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.