strona główna

Aktualności

Oświadczenie ws. sędziego GSŁ

Oświadczenie ws. sędziego GSŁ
Styczeń 28 12:28 2019 Wydrukuj

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,
jako osoba mocno zaangażowana w działalność Polskiego Związku Łowieckiego, w którego strukturach miałem okazję pełnić rozliczne funkcje, z satysfakcją przyjąłem propozycję objęcia stanowiska sędziego Głównego Sądu Łowieckiego.

W swojej dotychczasowej pracy, w której wielokrotnie reprezentowałem PZŁ, koła łowieckie oraz myśliwych, zawsze kierowałem się troską o poszanowanie prawa i sprzeciwiałem się instrumentalnemu traktowaniu przepisów w celu realizacji partykularnych interesów. Głęboko wierzę, że właśnie dbałość o fundamentalne wartości jest najważniejsza dla utrzymania jedności Związku.

Świadomy powierzonej mi odpowiedzialności pragnę podkreślić, że wykonywanie zawodu adwokata nie stanowi przeszkody w pełnieniu funkcji sędziego sądu dyscyplinarnego PZŁ. Jednocześnie wyrażam przekonanie, że moje kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz gruntowna znajomość problemów prawnych, z jakimi na co dzień spotykają się szeregowi myśliwi, okażą się przydatne w pracy w Głównym Sądzie Łowieckim i przyczynią się do poprawy wizerunku polskiego łowiectwa oraz wpłyną na umocnienie praworządności w PZŁ.

Chciałbym przy tym zapewnić, że nie zamierzam zaprzestać dalszego udzielania pomocy prawnej członkom zrzeszenia w takim zakresie, w jakim nie będzie to kolidowało z powierzonymi mi obowiązkami orzeczniczymi.

Adw. dr Miłosz Kościelniak-Marszał
Fot. Część składu Głównego Sądu Łowieckiego. Miłosz Kościelniak-Marszał szósty od lewej. Archiwum

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.