strona główna

Aktualności

Atrakcje II Jarocińskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej w Tarcach

Atrakcje II Jarocińskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej w Tarcach
Październik 01 13:38 2019 Wydrukuj

Po udanej ubiegłorocznej pierwszej odsłonie Jarocińskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej, która zbiegła się z 100. rocznicą wybuchu powstania wielkopolskiego, organizatorzy wydarzenia zakasali rękawy i z impetem zabrali się do przygotowań jego kontynuacji. Druga edycja została zaplanowana na niedzielę 6 października br. i odbędzie się w malowniczej scenerii parku pałacowego w Tarcach. Festiwal współorganizują cztery koła łowieckie: nr 82 „Jeleń” w Poznaniu, nr 25 „Ryś” w Białobłotach, nr 24 „Szarak” w Kotlinie i nr 22 „Bażant” w Dobrzycy. Decyzją OZD w Kaliszu wydarzenie zostało w tym roku wsparte finansowo przez tamtejszy zarząd okręgowy.

 
Tym razem nie zabraknie nawiązań do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Do grona Dian Polskich w damskich strojach myśliwskich noszonych od XVIII w. do dwudziestolecia międzywojennego dołączy 25. Pułk Ułanów Wielkopolskich, który brał udział w kampanii wrześniowej, wraz z grupą rekonstruktorów powstania wielkopolskiego. Piękne kobiety i przystojni żołnierze na koniach przedstawią sylwetki bohaterów ziemi wielkopolskiej. Walkę myśliwych-żołnierzy o odzyskanie niepodległości zobrazuje przygotowany na tę okazję laser show. Tego dnia odbędzie się także premiera filmu „W kniei i na salonach” poświęconego znanym polującym dianom, a zrealizowanego w ramach projektu „Tarce”. Aktorzy i aktorki, a wśród nich znani i lubiani myśliwi, wystąpią ponadto w pokazie mody z planu zdjęciowego.
 
Spotkanie nabierze też w pełni międzynarodowego charakteru za sprawą zaproszonych do udziału nemrodów z Białorusi, Węgier oraz Austrii. Zaprezentują oni kulturę łowiecką swoich narodowości.
 
Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 od mszy św. w intencji poległych bohaterów myśliwych i żołnierzy. Następnie nie zabraknie sprawdzonych i dobrze przyjętych w ubiegłym roku punktów programu: pokazów wabiarzy jeleni, prezentacji psów ras myśliwskich i ptaków drapieżnych, strzelnicy łuczniczej PSMŁ, wystawy pojazdów terenowych, degustacji dziczyzny, mody myśliwskiej, kolekcji zrzutów, a także konkursu budowy ambon dla kół łowieckich. Niezależnie od ostatniego z wymienionych wydarzeniu mają towarzyszyć również pokazy pilarzy. Najmłodsi trafią natomiast pod skrzydła edukatorów łowieckich i sprawdzą się w przyrodniczo-łowieckich konkursach. Dla rodzin przewidziano darmowe przejażdżki bryczką oraz kontakt z żywymi zwierzętami. Płatne będą natomiast loty helikopterem oraz balonem. Podczas imprezy zostanie także przeprowadzona zbiórka krwi w ramach akcji „Darz Bór – dasz krew”. Festiwal zakończą wspólne pieczenie kiełbasek z dziczyzny nad ogniskiem i koncert Agnes Violin, wirtuozki diamentowych skrzypiec elektrycznych.
 
Kulinarną osobowością imprezy tym razem będzie doskonale znany z łamów Wojciech Charewicz, a oprawę muzyczną zapewni wielokrotnie utytułowany Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akteon Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. sprawuje patronat medialny nad festiwalem.
 
Bieżące informacje o wydarzeniu są dostępne na Facebooku (@JarocinskiFestiwalKulturyLowieckiej).
 
Red., Fot. archiwum

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.