strona główna

Konkursy

Konkurs na najciekawsze parostki sezonu 2018/2019

Konkurs na najciekawsze parostki sezonu 2018/2019
Kwiecień 24 14:13 2018 Wydrukuj

Spośród 46 trofeów (w tym pięciu perukarzy) zgłoszonych w ubiegłorocznej edycji konkursu na najciekawsze parostki internauci wytypowali najlepiej ocenioną dziesiątkę. Z największym uznaniem komisji konkursowej spotkał się tym razem myłkus zdobyty przez Zdzisława Zawadzkiego z KŁ „Daniel” w Kole. Trzeba przyznać, że forma parostków tego capa wzbudziła duży podziw. Nawet w zestawieniu z niezwykłym trofeum zaprezentowanym rok wcześniej przez Andrzeja Prokopowicza z WKŁ „Świt” w Zamościu.

 

Wraz z rozpoczęciem sezonu na rogacze 2018/2019 wspólnie ze sponsorem głównej nagrody, firmą Swarovski Optik, ogłaszamy kolejną, już ósmą edycję konkursu na najciekawsze parostki. Wierzymy, że i ten sezon zaskoczy nas przynajmniej równie niespotykanymi formami sarniego poroża co w poprzednich latach. Trzymamy też kciuki za zdobycie jeszcze bardziej fantazyjnych myłkusów i zadziwiających perukarzy. Na zgłoszenia czekamy do 15 października br. Zdjęcia myłkusów zgłoszonych do konkursu będziemy sukcesywnie zamieszczać w galerii na naszej stronie internetowej.
 
Zgodnie ze sprawdzoną przez lata formułą internauci wybiorą spośród nich 10 finałowych trofeów (decyduje największa liczba pozytywnych ocen). Wytypowaną dziesiątkę oceni zaś komisja konkursowa, której członkowie niezależnie od siebie przyznają każdemu trofeum od 1 do 10 punktów. Myśliwy, którego parostki zdobędą najwięcej punktów, otrzyma nagrodę główną – lornetkę Swarovski SLC 8x42, ufundowaną przez firmę Swarovski Optik, o wartości 1650 euro. Pozostali laureaci zostaną nagrodzeni upominkami.

 
WARUNKI UCZESTNICTWA
  1. Do tegorocznej, VIII edycji konkursu można zgłaszać wyłącznie rogacze pozyskane w bieżącym sezonie (2018/2019).
  2. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko myśliwego, adres, telefon kontaktowy, datę i miejsce pozyskania rogacza oraz zaświadczenie od dzierżawcy obwodu o jego pozyskaniu zgodnie z odstrzałem (może to być skan druku upoważnienia do wykonywania polowania z adnotacją o pozyskaniu myłkusa), a także przynajmniej jedno dobrej jakości zdjęcie trofeum o rozmiarze co najmniej 1 MB. Konieczne jest również przesłanie oświadczenia o treści: »Oświadczam, że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa w Konkursie „Braci Łowieckiej” i firmy Swarovski Optik na najciekawsze parostki i akceptuję te warunki«.
  3. Każdy myśliwy może zgłosić dowolną liczbę pozyskanych przez siebie ciekawych trofeów rogaczy. W przypadku gdy kilka z nich znajdzie się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych, do finału przechodzi jedno, które uzyskało największą liczbę punktów w głosowaniu internetowym. Pulę 10 trofeów podlegających ocenie komisji konkursowej uzupełnia wówczas kolejne najwyżej ocenione trofeum z galerii.
  4. Myśliwi, których parostki zakwalifikowały się do pierwszej trójki najciekawszych trofeów sezonu, zobowiązują się do ich bezpłatnego udostępnienia redakcji „Braci Łowieckiej” na potrzeby przygotowania ekspozycji podczas krajowych targów łowieckich w 2019 r. Odbiorem (w tym pokryciem kosztów przesyłek) i zabezpieczeniem trofeów zajmuje się redakcja „Braci Łowieckiej”.
  5. Wszyscy myśliwi, których trofea zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki, zobowiązują się do przygotowania opowiadania relacjonującego okoliczności pozyskania rogacza, które zostanie opublikowane na łamach „Braci Łowieckiej”, oraz zgadzają się na opublikowanie swojego wizerunku w materiałach promujących konkurs na łamach „Braci Łowieckiej”, w witrynie internetowej i na fanpage’u „Braci Łowieckiej” na portalu Facebook, a także na platformach należących do sponsora.
  6. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o północy 15 października br. Można je przesyłać drogą elektroniczną na adres braclowiecka@oikos.net.pl lub pocztą: Redakcja „Braci Łowieckiej”, ul. Kaliska 1/9, 02–316 Warszawa (z dopiskiem na kopercie „Myłkus”).
  7. Szczegóły wręczenia nagrody głównej zostaną ustalone telefonicznie ze zwycięzcą konkursu. Upominki zostaną wysłane pocztą. Nagroda zostanie przekazana każdemu zdobywcy rogacza z pierwszej dziesiątki dopiero po otrzymaniu od niego opowiadania relacjonującego okoliczności, w jakich pozyskano kozła, zgodnie ze zobowiązaniem, o którym mówi pkt 5.
  8. Redakcja zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w powyższych  warunkach uczestnictwa w konkursie bez podawania przyczyn.

Nadesłane zdjęcia będziemy na bieżąco zamieszczać na naszej stronie internetowej w zakładce Galeria. Internauci będą mogli oceniać parostki przez miesiąc – od 22 października do 22 listopada br. – komisja konkursowa dokona zaś oceny do końca listopada br.
 
Wyniki podamy w nr 1/2019.

Zwycięskie trofea z poprzednich siedmiu edycji konkursu można obejrzeć w galerii poniżej.

Red., Fot. Archiwum konkursu

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.