Treści publikowane na tej stronie możesz czytać za darmo dzięki osobom, które kupują „Brać Łowiecką” i w ten sposób wspierają naszą działalność. Dziękujemy czytelnikom papierowego i elektronicznego wydania czasopisma! Jeżeli uważasz zamieszczane tutaj materiały za wartościowe, to zachęcamy do kupowania miesięcznika. Dołącz do grona naszych prenumeratorów!
Wyszukiwarka
Artykuły autora: Witold Daniłowicz
Łowiectwo w Strasburgu Brać Łowiecka 11/2013, strona 64
Orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w kwestiach łowieckich nie jest powszechnie znane wśród myśliwych. Tymczasem warto bliżej przyjrzeć się tym sprawom. Wszystko wskazuje bowiem na to, że już niedługo wyroki Trybunału wymuszą zmianę polskiego modelu łowiectwa.
Macnab Challenge, czyli szkocka trójaktówka Brać Łowiecka 1/2014, strona 48
Macnab Challenge, czyli Wyzwanie Macnaba, należałoby uznać za kwintesencję brytyjskiego podejścia do łowiectwa, a zapewne do sportu w ogóle. Tu liczy się bowiem nie tyle uzyskane trofeum czy nagroda, ile podjęcie się bardzo trudnego przedsięwzięcia i próba zrealizowania go w duchu zdrowego współzawodnictwa.
Czarne chmury nad polskim modelem łowiectwa Brać Łowiecka 2/2014, strona 30
Nad tzw. polskim modelem łowiectwa od jakiegoś czasu gromadzą się czarne chmury. Trudno przewidzieć, czy spowodują one wielką ulewę, która zmyje obecną strukturę organizacyjną łowiectwa w Polsce, czy też skończy się na małym deszczu, który przyniesie tylko kosmetyczne poprawki. Niezależnie jednak od tego, jak ktoś ocenia...
Łowiectwo potrzebuje zmian Brać Łowiecka 10/2014, strona 32
Prawo własności a prawo do polowania Brać Łowiecka 11/2014, strona 32
Po wyrokach ETPCz oraz Trybunału Konstytucyjnego potrzebujemy nowego ustawowego uregulowania stosunku prawa własności do prawa do wykonywania polowania. Będzie to jednak skutkowało zmianami w modelu polskiego łowiectwa.
Koła łowieckie jakie są, każdy widzi Brać Łowiecka 12/2014, strona 34
Czym skorupka za młodu nasiąknie… Brać Łowiecka 1/2015, strona 51
Zasilenie szeregów myśliwych młodymi ludźmi jest konieczne do dalszego rozwoju polskiego łowiectwa. Ale jak sprawić, aby dzieci chciały iść w nasze ślady?
Polowania zbiorowe w wydaniu brytyjskim Brać Łowiecka 2/2015, strona 46
Polowanie na pardwy Brać Łowiecka 4/2015, strona 54
Dzieci i młodzież w łowiectwie Brać Łowiecka 6/2015, strona 30
W związku z coraz częściej pojawiającymi się w Polsce postulatami ograniczenia udziału młodych ludzi w polowaniach warto się dowiedzieć, jak wygląda ta kwestia w innych krajach.
Czy polowania są dla dzieci? Brać Łowiecka 7/2015, strona 31
Amerykańskie przepiórki Brać Łowiecka 7/2015, strona 52
O obronie łowiectwa słów kilka Brać Łowiecka 9/2015, strona 30
W prasie myśliwskiej mamy ostatnio wysyp wypowiedzi broniących łowiectwa. To oczywiście zupełnie zrozumiała reakcja na rosnącą falę krytyki wobec polujących. Należy się liczyć z tym, że takich ataków będzie coraz więcej. Dlatego też potrzebujemy wewnętrznej dyskusji, jak najlepiej bronić naszej pasji i stylu życia.
Hubertus za drutami Brać Łowiecka 11/2015, strona 34
W obozach jenieckich w czasie II wojny światowej przebywało niemało myśliwych. Dla miłośników natury i otwartych przestrzeni zamknięcie było szczególnie dotkliwe. Dlatego starali się nadal realizować swoją pasję, promując kulturę łowiecką.
Wymiana poglądów jest niezbędna Brać Łowiecka 12/2015, strona 50
Islandzka saga z pardwą w tle Brać Łowiecka 2/2016, strona 48
Trójaktówka pisana cyrylicą Brać Łowiecka 3/2016, strona 34
Myśliwi starszego pokolenia pamiętają jeszcze emocje związane z wiosennymi polowaniami na pióro. Niestety w naszym kraju takie łowy należą już do przeszłości. Jeśli chcemy doświadczyć tych niezapomnianych wrażeń, to musimy się wybrać za granicę.
Czy łowiectwo to sport? Brać Łowiecka 4/2016, strona 30
Wśród polujących toczy się dyskusja, czy łowiectwo można nazwać sportem. Niektórzy uważają, że takie jego określanie to szkodzenie środowisku myśliwskiemu. Poniżej polemika z takim stawianiem sprawy.
Na przepiórki do Mołdawii Brać Łowiecka 7/2016, strona 42
Obwody łowieckie a prawo własności – nowe spojrzenie Brać Łowiecka 9/2016, strona 62
Bezpośrednią inspiracją do przygotowania tego artykułu jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 10 lipca 2014 r. w sprawie obwodów łowieckich (sygn. akt P 19/13). Trybunał zdecydowanie opowiada się za zmianą prawnego modelu polskiego łowiectwa, konstatując jego niespójność ze współczesnymi standardami ochrony praw i...