Spis treści numeru 6/2007

Dobry, ładny, nie za drogi | 27

I wcale nie mam na myśli trzech samochodów, jak w stareńkim dowcipie. Takimi właśnie cechami obdarzona jest ciesząca się coraz większą popularnością Grand Vitara.

Piżmak – emigrant niebywale ekspansywny | 28
Zygmunt Pielowski

Zdolność piżmaka do przystosowania się do nowych warunków umożliwiła mu szybkie rozprzestrzenienie się i utworzenie prężnych populacji w Europie. W krótkim czasie wmontował się w ekosystemy zbiorników wodnych, stając się ich stałym elementem.

Żywot człowieka uczciwego | 37
Mieczysław Teer

Andrzej Tomza, wynalazca i sportowiec-olimpijczyk. Znakomity rusznikarz i etyczny myśliwy, zaangażowany całym sercem w pracę zawodową i społeczną. Człowiek Roku 1968, którego życiorys i osiągnięcia starczyłyby dla kilku współczesnych bohaterów. Niepokorny, z uporem dochodzący swoich racji, niezważający na możliwe konsekwencje i rady „życzliwych”, by dał sobie spokój i nie próbował „kopać się z koniem”. W 2006 roku został zastrzelony pod własnym domem. 

Setne urodziny Leupolda | 60
Marcin Ogórek

Optyczny sprzęt myśliwski najwyższej klasy to przede wszystkim wyroby europejskie. Wyjątkiem jest amerykański Leupold (notabene o europejskich korzeniach). Firma ta świętuje w tym roku setną rocznicę powstania.