Spis treści numeru 12/2011

Zdaniem myśliwego | 22

Alfonso zu Hohenlohe – myśliwy, który kochał życie Mateusz M. Górnicki Motywowanie do pracy psa tropiącego Leszek Ciupis

Łoś polityczny | 28
Bogusław Bobek

Obecne problemy związane z sytuacją łosi w naszym kraju bezlitośnie obnażyły negatywne aspekty planowania łowieckiego, brak reakcji kolejnych ministrów środowiska na merytoryczne propozycje dotyczące warunków wznowienia sezonu polowań na łosie, infantylne decyzje polityków oraz konserwatyzm części administracji Lasów Państwowych. 

Indywidualnie na zające? | 34
Miłosz Kościelniak-Marszał

Ograniczenia co do metod i okresów pozyskiwania zwierzyny są nieodłącznie wpisane w polską tradycję łowiecką. Niniejszy artykuł omawia te kwestie w odniesieniu do zajęcy. 

Dziadek Władek | 54
Sławomir Galicki

Człowiek o niebanalnym łowieckim życiorysie, zdobywca niezwykłych trofeów z wielu zakątków świata, a przy tym aktywny społecznik, propagujący tradycję i kulturę łowiecką, zarażający swym entuzjazmem kolegów. Władysław Kamusiński, zwany też „Dziadkiem Władkiem”, to postać, którą warto poznać bliżej. 

Jeden dzień menera: nauka oznajmiania | 82
Jerzy Woźniak

Temat szkolenia oznajmiaczy ciągle powraca i interesuje myśliwych, którzy chcą wiedzieć, jak to się robi na co dzień. Przedstawiam więc jeden dzień pracy z tropowcami – naukę oznajmiania znalezionej zwierzyny. Z uwagi na uwarunkowania metodyczne wybrałem formę minikonspektu z opisem.