strona główna

Aktualności

Kolejna akcja charytatywna KŁ „Dzik” w Słońsku

Kolejna akcja charytatywna KŁ „Dzik” w Słońsku
Listopad 21 10:23 2017 Wydrukuj

Myśliwi z KŁ „Dzik” w Słońsku zapisali kolejną piękną kartę w swoim dorobku za sprawą nowej akcji charytatywnej. Dzięki staraniom prezesa Franciszka Jamniuka zostały sprowadzone z Niemiec specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. W niedzielę 1 października br. wraz z pozostałymi członkami zarządu koła: łowczym Jackiem Cieślińskim, łowczym gospodarczym Jackiem Pieczonką oraz sekretarzem Marcinem Lewaszkiewiczem, przekazał on cztery sztuki na ręce Andrzeja Hercoga, kierownika ośrodka Stowarzyszenia „Dom Pomocna Dłoń” w Błońsku k. Nowego Tomyśla. Ta organizacja w prowadzonym ośrodku pomaga osobom niepełnosprawnym, chorym, bezdomnym i odrzuconym przez społeczeństwo.

 
Dom jest podzielony na dwie części. W budynku głównym mieszkają chorzy wymagający opieki, w większości na wózkach inwalidzkich. W drugim segmencie przebywają bardziej samodzielni. Mają do dyspozycji: 2–3-osobowe pokoje, kuchnię i łazienkę. Sami przygotowują posiłki, sprzątają, żyją jak we własnym domu. Taki model pomocy, zapewniający lepszą adaptację ze społeczeństwem, pomaga osobom po opuszczeniu ośrodka rozpocząć samodzielne funkcjonowanie.
 
Kierownik ośrodka serdecznie dziękował myśliwym za wspaniały gest i dar serca. Opowiadał, że „Dom Pomocna Dłoń” osiągnął dużo sukcesów w pracy adaptacyjnej pacjentów oraz leczeniu przewlekle chorych, jednak ma też wiele potrzeb i problemów, z którymi się boryka. Gdyby częściej okazywano mu taką pomoc, jakiej udzielili myśliwi, chorym byłoby lżej, a sam ośrodek mógłby zdziałać jeszcze więcej.
 
To nie pierwsza taka akcja członków naszego koła. Pomagamy też w zbieraniu pieniędzy na specjalistyczną operację w USA Mikołajka Wysoczańskiego ze Słońska, który urodził się z ciężką wadą lewej nóżki – na ten cel potrzeba 100 tys. dolarów. Aby uzbierać taką kwotę, organizowaliśmy bale charytatywne i wieczór kolęd dla chłopczyka. Już 1 grudnia br. odbędzie się andrzejkowy bal przebierańców, również dla Mikołajka. Będzie tam można kupić cegiełki, a także wylicytować cenne fanty. Poprzednio mieliśmy nawet jeden przedmiot od prezydenta RP Andrzeja Dudy, a obecnie przygotowujemy nie mniej wartościowe. Ponadto wyremontowaliśmy dom dla niepełnosprawnej Karoliny Jankowskiej w Ownicach, a także zostaliśmy głównym organizatorem Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Ownicach, w którym uczestniczyło ok. tysiąca osób.
 
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i każdy może przekazać nam 1% swojego podatku. W tym celu zapraszamy na stronę internetową naszego koła: www.dzikslonsk.pl. Przekazując na nasze konto 1% podatku, pomagasz naszym podopiecznym, bardzo potrzebującym Twojego wsparcia finansowego.
 
Darz Bór!
Mirosław Jerzy Więckowski,
honorowy prezes koła

Fot. Arch. koła

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.