strona główna

Aktualności

Powstało Stowarzyszenie Przewodników Psów Myśliwskich

Powstało Stowarzyszenie Przewodników Psów Myśliwskich
Marzec 18 14:07 2019 Wydrukuj

16 marca 2019 r. w Sośniach k. Antonina odbyło się długo oczekiwane spotkanie podkładaczy psów z całej Polski. Z założenia miało ono służyć stworzeniu grupy wsparcia dla ludzi zajmujących się prowadzeniem psów na polowaniach zbiorowych, a także zbudowaniu lobby naciskającego na zmiany legislacyjne dotyczące kynologii łowieckiej. Jednak dzięki bardzo zgodnemu podejściu do wspólnych planów udało się przyjąć statut i podpisami 47 członków założycieli powołać do życia Stowarzyszenie Przewodników Psów Myśliwskich. Wybrano też zarząd w składzie: Grzegorz Jarosik, Piotr Wesołowski, Dariusz Gorgoliński, Michał Fornalczyk oraz Grzegorz Trojanowski.

 
Stowarzyszenie obrało sobie za cel m.in.: działania na rzecz rozwoju kynologii łowieckiej, poprawę bezpieczeństwa podczas wszelkich prac związanych z gospodarką łowiecką, ochronę przewodników psów myśliwskich przed atakami aktywistów, a także czynną i transparentną współpracę z Polskim Związkiem Łowieckim oraz Związkiem Kynologicznym w Polsce. Stowarzyszenie może się również konstruktywnie włączyć w prace nad nowymi regulaminami ocen psów i regulaminem polowań, a w przyszłości inicjować odwiedziny podkładaczy u siebie nawzajem, aby ułatwić im wzajemne oglądanie czworonogów w pracy.
 
To tylko garść celów i założeń grupy pasjonatów psów, roboczo ochrzczonej mianem Klubu Podkładacza. Teraz drzwi otwierają się dla wszystkich podkładaczy, dla których praca z psami jest czymś więcej niż dodatkiem do smyczy.
 
Wszelkie informacje na temat członkostwa w SPPM oraz działalności stowarzyszenia można uzyskać u jego sekretarza Grzegorza Trojanowskiego (tel. 502 467 677, e-mail: stowarzyszenieppm@gmail.com).
 
Piotr Wesołowski,
Fot. arch. SPPM, ADP

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.