strona główna

Aktualności

Nie żyje Ludwik Narewski

Nie żyje Ludwik Narewski
Czerwiec 07 13:02 2022 Wydrukuj

Ze smutkiem informujemy, że 30 maja 2022 r. w wieku 88 lat odszedł Ludwik Narewski – działacz społeczny i samorządowiec powiatu szczycieńskiego. Za działalność w ochotniczej straży pożarnej otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
 
Styczność z łowiectwem miał od początku lat 50., a sam wstąpił do PZŁ w 1961 roku. Był członkiem KŁ „Sokół” w Szczytnie, a później KŁ „Knieja” w Szczytnie. Przez wiele lat pełnił funkcję łowczego rejonowego w powiecie szczycieńskim (okręg olsztyński), był członkiem Kapituły Odznaczeń Łowieckich i delegatem na okręgowe zjazdy delegatów. Angażował się w propagowanie łowiectwa w rejonie szczycieńskim. W 2008 r. został odznaczony Złomem.
 
Zdarzało mu się pisywać do „Braci Łowieckiej” teksty, w których wyrażał troskę o łowiectwo („Jak obronić łowiectwo” czy „Pozjazdowe wyznanie sędziwego nemroda”, w którym zawarł swoje postulaty mające uleczyć PZŁ). „Sam się zastanawiam, czy nadal być myśliwym, jeżeli łowiectwo będzie zmierzać w tym kierunku, co do tej pory – gdzie liczą się tylko pieniądze i prywatny interes. (…) nie widzę zaangażowania myśliwych. (…) Coraz mniej jest zapaleńców, ludzi z prawdziwą pasją łowiecką, a coraz więcej strzelaczy” – utyskiwał w wywiadzie z nim opublikowanym w 1/2005. W tej samej rozmowie powiedział też: „Społecznicy odchodzą i nie ma w kołach na ich miejsce następców”. Właśnie odszedł jeden z takich zaangażowanych społeczników. Niech Mu knieja wiecznie szumi.

 
Red., Fot. archiwum

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.