strona główna

Aktualności

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie już 17 listopada w Krakowie. W jury m.in. Kurt Scheller!

Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie już 17 listopada w Krakowie. W jury m.in. Kurt Scheller!
Listopad 14 16:31 2022 Wydrukuj

Wielkimi krokami zbliża się III edycja konkursu kulinarnego Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego. Organizuje go jeden z czołowych przetwórców dziczyzny w Polsce – Las-Kalisz z siedzibą w Tomnicach k. Krotoszyna. To wydarzenie poświęcone pamięci Mariana Tarnawskiego, założyciela i wieloletniego prezesa firmy, propagatora zrównoważonego łowiectwa oraz kuchni myśliwskiej.
 
Sześć dwuosobowych zespołów zawodowych kucharzy zmierzy się ze sobą w przyrządzaniu tym razem dania głównego z udźca sarny oraz przystawki z tuszki króliczej z wątróbką (przetwórstwo królików to druga po skupie i przetwórstwie dziczyzny specjalność Lasu-Kalisz) już 17 listopada w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie. Konkurs będzie wydarzeniem towarzyszącym branżowym targom Horeca, Gastrofood i Enoexpo, które zaplanowano w terminie 16–18 listopada. Dodatkowymi produktami, które zgodnie z regulaminem konkursu muszą się znaleźć w przygotowywanych potrawach, są fond ze skorupiaków w płynie marki Chef oraz długo dojrzewający ser bursztyn z linii Skarby Serowara firmy Spomlek.
 
Wśród finalistów tegorocznych mistrzostw znalazły się reprezentacje Hotelu & Restauracji Antonińska i restauracji Loft w Gostyniu (mieszany duet) oraz restauracji Cucina w Poznaniu, Lumière w Baranowie, Nowa Szekla Tawerna & Bar w Augustowie, Panorama Club & Restaurant w Rzeszowie oraz Żółty Słoń w Kielcach. Zmagania zawodników będzie oceniać dziewięcioosobowe jury, na którego czele stanie Jerzy Pasikowski – guru środowiska profesjonalnych kucharzy, uznawany za kreatora rzeczywistości polskich konkursów kulinarnych, zasłużony dla edukacji kulinarnej. W składzie komisji znajdzie się również znany i rozpoznawalny Kurt Scheller, a także wyjątkowy gość specjalny z zagranicy. Będzie nim Francis Cardenau, przewodniczący duńskiej Akademii Bocuse d’Or – gremium przygotowującego do startu w najbardziej prestiżowym konkursie kulinarnym świata, postać zasłużona dla kultury kulinarnej Danii.
 
Trzecia edycja Mistrzostw Polski w Dziczyźnie uzyskała nominację do finału XXI Kulinarnego Pucharu Polski i będzie przebiegała pod czujnym okiem przedstawiciela kapituły tego prestiżowego konkursu. Wstęp na mistrzostwa jest otwarty, chętni muszą tylko kupić wejściówkę na targi. Zmagania kucharzy będą ponadto transmitowane online na profilu @mistrzostwadziczyzna na Facebooku. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.mistrzostwadziczyzna.pl.
 
Red., Fot. materiały prasowe

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.