strona główna

Aktualności

Biauuuuwieża – szkolno-akademicki konkurs wabienia jeleni

Biauuuuwieża – szkolno-akademicki konkurs wabienia jeleni
Kwiecień 25 12:45 2024 Wydrukuj

Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Szkolno-Akademickiego Konkursu w Szlachetnej Sztuce Wabienia Jeleni „BIAaUUUUwieża” oraz Technikum Leśne w Białowieży zapraszają uczniów i studentów z Polski oraz zagranicy do stanięcia w szranki o tytuł mistrza w wabieniu jeleni.
 
Konkurs, którego celem jest krzewienie kultury i tradycji oraz integracja środowisk łowieckich z Polski i krajów europejskich, odbędzie się 8 czerwca br. w Technikum Leśnym w Białowieży. Wpisowe wynosi 100 zł. Klasyfikacja będzie prowadzona w kategoriach początkujący i zaawansowany oraz drużynowej.
 
Oficjalne rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 9.00, a start pierwszego uczestnika na godz. 10.15. Wśród sędziów oceniających zmagania młodych wabiarzy znajdą się m.in.: Marcin Bobola, Hubert Nadolny, Jacek Pszczółka, Marek Witczak oraz goście z zagranicy. Imprezę będzie prowadził ubiegłoroczny akademicki mistrz wabienia jeleni z Czech Jakub Górecki. W ramach dodatkowej atrakcji, przed ogłoszeniem wyników odbędzie się pokaz wabienia drapieżników w wykonaniu Macieja Choteckiego, prezesa Sekcji Wabienia Drapieżników Klubu Wabiarzy PZŁ.
 
Zgłoszenia (wyłącznie uczniowie i studenci, również spoza szkół i kierunków leśnych) można składać do 6 maja br. za pośrednictwem formularza internetowego – dostępnego TUTAJ.
 
Szczegóły organizacyjne, w tym dotyczące noclegów oraz wyżywienia można znaleźć na facebookowym fanpage’u wydarzenia (@Biauuuuwieża).
 
Red., Fot. YaD/Adobe Stock

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.