strona główna

Konkursy

Najcięższy byk sezonu 2018/2019 wyłoniony!

Najcięższy byk sezonu wyłoniony!
Kwiecień 11 10:54 2019 Wydrukuj

Masa brutto najcięższego wieńca jelenia szlachetnego w konkursie i FH Knieja w Krakowie, potwierdzona wyceną medalową przeprowadzoną w ZO PZŁ w Białej Podlaskiej, wyniosła 10,2 kg. Zdobywcą byka (jak oceniono, w wieku 10 lat), strzelonego 10 września ub.r. w obwodzie nr 20 dzierżawionym przez KŁ „Szarak” w Łubach, jest Jan Starosielec. To pierwsza tak imponująca zdobycz tego myśliwego z ponad 30-letnim stażem. Trofeum po pomiarze w okręgu bialskim uzyskało 223,69 pkt wg formuły CIC. W ręce zwycięzcy powędruje nagroda główna – lornetka z dalmierzem Meopta MeoRange 10x42 HD, ufundowana przez FH Knieja w Krakowie.

 
W minionym sezonie bór szczególnie darzył Janowi Starosielcowi oraz jego synowi Filipowi – ojciec strzelił złoto- i brązowomedalowego byka, młodszy z myśliwych zaś zdobył trofeum wycenione na srebro, a także w tym samym łowisku pozyskał kozła myłkusa, który trafił do dziesiątki najlepiej ocenionych w konkursie i firmy Swarovski Optik na najciekawsze parostki sezonu 2018/2019.

KŁ „Szarak” w Łubach istnieje od dwóch lat – powstało z podziału KŁ „Szarak” w Lublinie. Jan Starosielec jest jego członkiem od roku. Jak przyznaje, jakość zdobytych trofeów to rezultat działań na rzecz łowiska oraz wysiłku, który włożył w ten teren jego poprzedni gospodarz.

Red., Fot. ADP

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.