strona główna

Konkursy

Pies polskiej rasy dla polskiego myśliwego – weź udział w konkursie!

Pies polskiej rasy dla polskiego myśliwego – weź udział w konkursie!
Luty 17 11:04 2021 Wydrukuj

Wydawnictwo Mirczumet oraz Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego (SMGP) we współpracy z fundacją Instytut Analiz Środowiskowych zapraszają do udziału w konkursie literackim „Polski pies myśliwski dla polskiego myśliwego”, w którym do wygrania będą szczenięta ogara polskiego „z Laborówki” Piotra Jelonkiewicza, polskiego spaniela myśliwskiego „z Żywieckiego Boru” Dawida Błońskiego oraz gończego polskiego „z Beskidzkiego Matecznika” Edwarda Hałdysza. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostaną także nagrodzeni rocznymi prenumeratami „Braci Łowieckiej”. Zwycięskie prace mają ponadto szansę na publikację na łamach czasopisma.
 
Uczestnicy – myśliwi lub stażyści – muszą na czterech stronach maszynopisu zaprezentować swoją drogę do łowiectwa oraz uzasadnić, dlaczego chcieliby polować z konkretną, jedną z wymienionych wyżej rasą. Psy zostaną przekazane zwycięzcom za symboliczną złotówkę, z zastrzeżeniem prawa pierwokupu przez hodowcę w razie zamiaru sprzedaży czworonoga przez nagrodzonego. Laureaci konkursu wraz ze swoimi nowymi podopiecznymi zostaną ponadto objęci opieką SMGP, jeśli chodzi o wsparcie merytoryczne z zakresu układania i prowadzenia psa. Będą także mogli bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie.
 
Celem konkursu odbywającego się pod patronatem prasowym jest popularyzacja polskich ras psów myśliwskich. Szczegóły uczestnictwa i regulamin znajdują się na stronach www.mirczumet-wydawnictwo.pl oraz www.gonczypolski.pl. Więcej informacji podano także w setnym odcinku programu „Spotkałem myśliwych” na YouTubie.
 
Zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca br. na adres t.mirczewski@wp.pl. Rozstrzygnięcie nastąpi do 10 maja br.
 
Red., fot. arch. organizatorów

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.