strona główna

Konkursy

Pomóżmy zwierzynie drobnej 2023/2024

Pomóżmy zwierzynie drobnej 2023/2024
Styczeń 17 14:25 2024 Wydrukuj

Mimo zauważalnych symptomów lokalnej poprawy sytuacji zwierzyny drobnej w polskich łowiskach stan jej populacji nadal bardzo odbiega od oczekiwanego. Konieczne jest m.in. ciągłe podejmowanie wysiłków zmierzających do redukcji zbyt licznych drapieżników. Wraz z firmą Incorsa w Warszawie, dystrybutorem m.in. broni marki Bergara, chcielibyśmy uhonorować najbardziej zaangażowanych w te działania indywidualnych myśliwych.
 
Do konkursu „Pomóżmy zwierzynie drobnej 2023/2024” należy zgłaszać liczbę strzelonych w mijającym sezonie lisów, jenotów, borsuków i szopów praczy. Podane wartości muszą zostać potwierdzone przez dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego albo kierownika OHZ-etu oraz odpowiadać wartościom przyjętym w rocznych planach łowieckich.
 
Nagrodą główną za zdobycie największej liczby drapieżników jest sztucer Bergara B14 Hunter w kal. 223 Rem., ufundowany przez firmę Incorsa w Warszawie. W przypadku gdy uczestnicy pozyskają taką samą liczbę drapieżników, zwycięży ten, który strzeli większą liczbę lisów, następnie będzie brana pod uwagę większa liczba szopów praczy, potem jenotów i na końcu borsuków. Gdyby jednak komisja nadal nie mogła wyłonić zwycięzcy, zadecyduje dłuższy czas od pozyskania pierwszego do ostatniego zgłoszonego drapieżnika. Osoby, które zajmą miejsca od drugiego do dziesiątego, otrzymają upominki od organizatorów.
 
Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie na adres mailowy redakcji (braclowiecka@oikos.net.pl) wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym (do pobrania TUTAJ) do północy 15 kwietnia 2024 r. Wśród załączników musi się znaleźć wspomniane wyżej potwierdzenie oraz przynajmniej jedno dobrej jakości zdjęcie myśliwego z dowolnym upolowanym w minionym sezonie drapieżnikiem.
 
Pełen regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

 
Red., Fot. Archiwum

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.