strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

130 lat "Towarzystwa Myśliwych" w Rzeszowie

Marzec 22 16:54 2011 Wydrukuj

W 2010 roku KŁ "Towarzystwo Myśliwych" w Rzeszowie obchodziło 130-lecie powstania.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą św. w Kościele Parafialnym w Wysokiej Głogowskiej, w gminie Głogów Małopolski.

Mszę odprawił proboszcz parafii św. Huberta ks. dr Edward Rusin wraz z kapelanami, w oprawie muzyki w wykonaniu zespołu sygnalistów z Łańcuta.
 
Po mszy uczestnicy udali się do Szkoły Podstawowej w Wysokiej Głogowskiej na zwiedzanie wystawy myśliwskiej, pomysłowo urządzonej i prezentującej bogaty zbiór różnorodnych trofeów. Następnie w domku myśliwskim odbyło się jubileuszowe spotkanie członków koła oraz zaproszonych gości. Po wysłuchaniu sygnałów myśliwskich prezes "Towarzystwa Myśliwych" Jerzy Solarski powitał zebranych i przedstawił dzieje koła od czasów jego powstania, omówił osiągnięcia oraz ciekawe wydarzenia z minionych 130 lat, a także wspominał jego członków. Przemówienia wygłosili również prezes ORŁ Marek Rogoziński i inni goście.
 
Przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa i Gminy Głogów Małopolski wręczyli prezesowi "Towarzystwa Myśliwych" okolicznościowe upominki dla koła, a wszyscy członkowie otrzymali pamiątkowe medale. Odbyła się też dekoracja odznaczeniami łowieckimi. Jubileusz zakończyło skromne przyjęcie, podczas którego uczestnicy spotkania dzielili się doświadczeniami i snuli myśliwskie wspomnienia.
 
Mieczysław Kowal

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.