strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

50 lat "Rysia" z Inowrocławia

Marzec 23 11:16 2011 Wydrukuj

15 stycznia 2011 r. KŁ nr 150 "Ryś" w Inowrocławiu świętowało swoje 50-lecie. Uroczystości rozpoczęły się w kościele w Orłowie, gdzie myśliwi stawili się na tradycyjnej mszy hubertowskiej, celebrowanej z udziałem rogów myśliwskich.
 
Po mszy członkowie koła wraz rodzinami i zaproszonymi gośćmi udali się do sali balowej w Rojewie, w której odbyła się oficjalna część uroczystości. Długoletni prezes "Rysia" Czesław Burnicki przypomniał historię koła. Następnie głos zabrał przedstawiciel ORŁ Janusz Brodziński, odznaczając medalami zasłużonych myśliwych i seniorów założycieli. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się bal myśliwski, na którym bawiono się do białego rana.
 
Koło "Ryś" liczy 19 myśliwych i trzech stażystów. Kieruje nim zarząd w składzie: prezes - Marcin Wiedeholz, łowczy - Zbigniew Harenda, sekretarz - Tadeusz Burak i skarbnik - Hubert Harenda. Gospodaruje w typowo polnym obwodzie o powierzchni 6200 ha, z dominacją saren i bażantów, a ostatnio - dzięki wysokiemu pozyskaniu lisów - także z odbudowującą się populacją zajęcy.
Jarosław Wikarski

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.