strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

Bal z okazji 65-lecia KŁ "Łoza" w Chełmży

Lipiec 26 11:40 2012 Wydrukuj

Koło Łowieckie „Łoza” w Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie) powstało w 1947 r. z inicjatywy łowczego okręgowego Jana Gabora. W 1997 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kończewicach ówczesny zarząd koła zorganizował bal myśliwski z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia. Niestety, mimo podejmowanych prób, przez długi czas nie udało się kontynuować takich imprez.

Obecny zarząd koła, który pełni statutowe funkcje nieprzerwanie od 10 lat, poświęca wiele uwagi hołdowaniu symbolice i tradycjom łowieckim, o czym może świadczyć bal myśliwski zorganizowany już po raz szósty, tradycyjnie w czwartą sobotę stycznia, w gościnnej restauracji „U Boryny” w Grzywnie. Sala pachnąca jałowcem i świerkiem została przystrojona symbolami myśliwskimi, które wykonali Dariusz Gabor i Ferdynand Kalisz. Tym razem impreza odbywała się w szczególnej atmosferze – obchodzono bowiem 65-lecie istnienia koła. Przybyłych gości płci pięknej czerwoną różą witali Stanisław Antkowiak i niżej podpisany. Po kilku słowach wstępu rozpoczęto biesiadowanie.

Impreza po raz kolejny spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców miasta i gminy Chełmża, lecz także osób z całej Polski. Na balu bawili się goście z Gdańska, Gdyni, Rumi, Chełmna, Grudziądza, Brodnicy, Mroczy, Krakowa, a nawet Zakopanego. Organizatorzy zadbali również o stronę kulinarną. Podano m.in. rosół z bażanta i gotowaną bażancinę w białym sosie z rodzynkami, pasztet z zająca i tatar z sarny, wędliny z dziczyzny oraz pieczonego dzika. Jubileusz przebiegał w doskonałej atmosferze, był okraszony wspaniałą muzyką, a grono zacnych gości opuściło Grzywnę dopiero rankiem.

Krzysztof Zduński
Fot. Arch. koła

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.