strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

50 lat KŁ "Odyniec" w Bielęcinie

Lipiec 26 11:43 2012 Wydrukuj

Koło Łowieckie nr 94 „Odyniec” zostało założone w 1961 roku. Pierwotnie liczyło ośmiu członków, ale już po kilku miesiącach ich liczba zwiększyła się do dwunastu.

„Odyniec” posiada jeden obwód nr 353 o powierzchni 5670 ha, w powiecie wolsztyńskim w Wielkopolsce. 80 proc. tego areału stanowią pola. Do połowy lat 80. występowała w nim zwierzyna drobna: zające, bażanty, kuropatwy oraz kaczki. Obecnie jej stan liczebny jest bardzo słaby, dlatego koło prowadzi wsiedlenia bażantów. W tej chwili w łowisku oprócz tych ptaków występują także dziki, przechodnie jelenie, sarny oraz kaczki.

Dziś KŁ „Odyniec” liczy 25 członków. Po wielu latach starsi koledzy przekazali władzę w ręce młodszych i od 2010 roku zarząd pracuje w składzie: prezes Robert Lichocki, łowczy Andrzej Olejniczak, sekretarz Łukasz Urban oraz skarbnik Jan Krawczyk.

5 listopada 2011 r. spotkaliśmy się wraz z małżonkami na wieczorku myśliwskim. Po przywitaniu wszystkich członków „Odyńca” oraz zaproszonych gości z sąsiednich kół, Nadleśnictwa Wolsztyn i ORŁ w Poznaniu prezes przedstawił zarys historii KŁ „Odyniec” i pokazał zdjęcia z dawnych czasów, co wywołało lawinę wspomnień.

Wspominano założycieli i członków koła, którzy odeszli z naszego grona na wieczne łowy. Następnie koledzy z najdłuższym stażem, Kazimierz Wiec
zorek i Bonifacy Pieprzyk, otrzymali z rąk Michała Kolasińskiego z ORŁ w Poznaniu medal z okazji 50-lecia przynależności do PZŁ.


Po oficjalnej części spotkania przystąpiono do posiłku oraz zabawy do samego rana. Dobry nastrój udzielił się wszystkim, co jeszcze bardziej zacieśniło przyjaźń i zintegrowało członków naszego koła.

Radosław Pieprzyk
Fot. Arch. koła

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.