strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

55 lat KŁ "Przepiórka" w Pyrzycach

55 lat KŁ "Przepiórka" w Pyrzycach
Kwiecień 22 13:19 2013 Wydrukuj

W październiku 2012 r. KŁ „Przepiórka” obchodziło 55-lecie istnienia. Uroczystość otworzył przewodniczący koła Maciej Herman, który na wstępie przywitał przybyłych gości i myśliwych wraz z rodzinami. W swoim wystąpieniu przypomniał historię „Przepiórki”, jej dokonania, a także zadania i prace realizowane na rzecz łowiectwa oraz ochrony środowiska. Następnie głos zabrali goście, którzy na ręce przewodniczącego złożyli jubilatom gratulacje i przekazali upominki. Po tej ceremonii wręczono odznaczenia łowieckie. Zakończenie części oficjalnej było sygnałem do rozpoczęcia myśliwskiego balu, który tradycyjnie trwał do białego rana. 

KŁ „Przepiórka” w Pyrzycach powstało w 1957 roku. Obecnie w swoich szeregach skupia 34 członków. Dzierżawi dwa obwody polne (w okolicach Pyrzyc i Stargardu Szczecińskiego) z dużą ilością remiz śródpolnych, zbiorników wodnych i trzcinowisk, w których bytują dziki, sarny, drapieżniki, a przede wszystkim ptactwo wodne. Na tamtejszych akwenach dość licznie gniazduje gęś gęgawa. Rocznie w kole pozyskuje się ok. 60 dzików, 60 saren, 50 dzikich gęsi i 60 dzikich kaczek.

Pyrzycka „Przepiórka” od wielu lat prowadzi introdukcje bażanta, dzikiego królika oraz wolierową hodowlę kuropatwy. Na stałe współpracuje także z miejscowym przedszkolem „Biedronka” – myśliwi organizują dla dzieci spotkania, prelekcje, wycieczki w plener i wspólne dokarmianie zwierzyny.


Małgorzata Cywka, Fot. Arch. koła | BŁ nr 4/2013

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.