strona główna

Jubileusze i inne uroczystości

Koło „Lis” w Lubartowie ma już 65 lat

Koło „Lis” w Lubartowie ma już 65 lat
Kwiecień 05 12:48 2018 Wydrukuj

KŁ nr 33 „Lis” w Lubartowie ma nie lada powód do dumy. W sobotę 30 września 2017 r. należący do niego myśliwi świętowali 65. rocznicę jego powstania. To ważne i doniosłe wydarzenie rozpoczęła msza św. odprawiona w klasztorze oo. kapucynów w Lubartowie pod przewodnictwem ks. Mieczysława Marszałka, także myśliwego, który wygłosił przepiękne kazanie, dotyczące myślistwa, kultury i etyki łowieckiej. Poruszyło ono serca zarówno członków koła, jak i zaproszonych osób, o czym świadczyły liczne gratulacje oraz podziękowania składane kaznodziei po mszy.

Następnie wszyscy uczestnicy jubileuszu w uroczystym pochodzie, przy dźwiękach wygrywanych przez sygnalistów połączonych zespołów Lisie Echo i Nigdy Nie Zagaśnie, przemaszerowali do lokalu, gdzie odbyły się dalsze obchody. Prezes koła Lech Benet powitał licznie przybyłych gości: Sławomira Struskiego – dyrektora departamentu rolnictwa i środowiska urzędu marszałkowskiego, Jerzego Sądla – dyrektora RDLP w Lublinie, Piotra Kiszczaka – nadleśniczego Nadleśnictwa Lubartów, Radosława Guza – członka zarządu powiatu lubartowskiego, Karola Ługowskiego – wójta gminy Kamionka, Marka Bociana – naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Lubartowie, Witolda Koprona – członka lubelskiej NRŁ, Wojciecha Eminowicza – prezesa ORŁ w Lublinie, Andrzeja Łacica – przewodniczącego ZO PZŁ w Lublinie, Łukasza Fedeńczuka – instruktora ZO PZŁ w Lublinie, Dariusza Topyłę – prezesa KŁ „Knieja” w Lubartowie, Piotra Marzędę i Marka Osaka – łowczego i podłowczego „Kniei”, a także Adama Malugę – byłego prezesa naszego koła. Następnie w ciekawy sposób przedstawił historię, dokonania i bieżącą działalność lubartowskiego „Lisa”.

Po tej przemowie przystąpiono do ceremonii wręczenia odznaczeń. Koło zostało uhonorowane najwyższym odznaczeniem łowieckim – Złomem, a jego członkowie: Jarosław Bałchan, Jakub Benet, Jacek Dejko, Dariusz Jarosz, Miłosz Kukier, Arkadiusz Krakowiak, Edward Pomorski i Andrzej Skrzypiec, otrzymali Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej. Natomiast Kazimierz Kukier dostał Medal za Zasługi dla Łowiectwa Lubelszczyzny.

Później głos zabierali zaproszeni goście. Składali jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia. Kierowali też pochwały za wzorową współpracę z władzami naszego koła, myśliwymi i sympatykami, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Zmotywowało nas to do dalszych starań o prowadzenie solidnej, nowoczesnej i etycznej gospodarki łowieckiej oraz do podtrzymania dobrych stosunków z samorządami, rolnikami i agendami państwowymi.

Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada myśliwska z pieczonym dzikiem i wyrobami z dziczyzny. Podczas niej wspomniane już zespoły grały sygnały myśliwskie i muzykę łowiecką.

Jacek Bednarski i Sławomir Dudziak, Fot. arch. KŁ "Lis" w Lubartowie | BŁ nr 2/2018

Galeria

dodaj komentarz

0 komentarzy

Napisz komentarz

Uwaga! Aby dodać komentarz, musisz posiadać konto w serwisie braclowiecka.pl oraz być zalogowanym.